ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Şubat 2014 Cuma 22:41

Karabük'te istinat duvarının çökmesi


Karabük'te bir inşaatın istinat duvarının çökmesi sonucu ağır yaralanan işçi Taner Güler, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın Sağlık Bakanlığından istediği hava ambulansı ile İstanbul'a sevk edildi
Karabük'te bulunan Yılmaz, valilik ziyareti sırasında istinat duvarının çökmesi sonucu bir işçinin ağır yaralandığını ve İstanbul'a sevkinin gerektiği bilgisi üzerine Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle irtibata geçti.
Yılmaz'ın talebi üzerine Güler, Ankara'dan gelen hava ambulansıyla İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.
Bakan Yılmaz, gazetecilerin konuya ilişkin sorusu üzerine, işçinin yaralanmasından haberdar olduktan sonra Karabük Valisi ile konuyla yakından ilgilendiklerini ifade ederek, "İşçinin sevki gerekiyor' dediler. Biz de Sağlık Bakanlığımız ile temas kurduk. Sağolsunlar gönderdiler helikopteri. İşçimiz şimdi naklediliyor. Geçmiş olsun diliyorum" dedi.
Şirinevler Mahallesi Oruçreis Caddesi'ndeki apartman inşaatında yapılan istinat duvarının çökmesi sonucu 28 yaşındaki Taner Güler ağır yaralanmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER