ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 13:12

Karabük'te 1 Mayıs bayram havasında kutlanıyor


Hak-İş tarafından Karabük'te düzenlenen "Karabük'teyiz, Taksim'deyiz, Tüm Türkiye'deyiz" mitingi ile 1 Mayıs bayram havasında kutlanıyor.

Hak-İş'e bağlı sendikaların katıldığı mitingde, "6 aylık işçiliğe son", "mevsimlik işçilere kadro istiyoruz", "ormanda işler sürekli işçi geçici" ve "taşeronlaşmaya hayır" yazılı dövizler taşındı.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve konfederasyona bağlı sendikaların genel başkanlarının gelmesiyle bildiri okudu. Emekçilerin dayanışma içinde 1 Mayıs işçi bayramını kutlamak için alanlarda olduğu kaydedilen bildiride, daha özgür, müreffeh ve demokratikleşmeyi tamamlamış Türkiye'nin arzulandığı kaydedildi.

Birlik ve beraberlik çağrısı yapılan açıklamada, barış sürecinin desteklendiği vurgulandı. Bildiride şunlar kaydedildi: "Ülkemizin bugünü ve geleceği, bütünlüğü, insanlarımızın birlik, beraberlik ve kardeşliği, Türkiye'deki anneleri ağlatan sorunun çözümü için alanlardayız, çözüm sürecini destekliyoruz. Sosyal barış, sosyal adalet, eşitlik ve sendikal haklarımız için 1 Mayıs 2013'te Karabük ve Taksim başta tüm yurtta alanlardayız. Taşeronlaşmaya 'hayır' dediğimiz için alanlardayız. Geçici, mevsimlik işçilerin kadroya alınması için alanlardayız. Kamuya kadrolu işçi alınmasını istediğimiz için alanlardayız." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER