ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 18:25

Kara, dünya çocuklarını ağırladı

Kara, dünya çocuklarını ağırladı


Uluslararası Dil ve Kültür Festivali etkinlikleri kapsamında Mardin’de düzenlenecek olan 11. Türkçe Olimpiyatları'na gelen öğrenciler protokol ziyaretlerine başladı. İl Emniyet Müdürü'nü ziyaret eden dünya çocukları, karşılaştıkları ilgi karşısında memnun kaldı. Emniyet Müdürü Derviş Kara, “Türkçe konuşan ve Türkçe anlaşan çocukların ülkemize gelmesi bizleri sevindiriyor.” dedi.

Mardin’de büyük bir coşkuyla karşılanan misafir öğrenciler etkinlikler çerçevesinde valilik, belediye ve il emniyet müdürlüğüne ziyaretler gerçekleştirdi. Emniyet Müdürü Derviş Kara tarafından karşılanan öğrencilere Atak Koleji Müdürü İlhan Aytekin eşlik etti. Öğrencilerle kısa süre sohbet eden İl Emniyet Müdürü Derviş Kara, günün anısına plaket hediye etti. Fas, Mozambik ve Endonezya’dan gelen 3 öğrenci konuştukları Türkçe ile büyük beğeni topladı.

    "TÜRKÇE KONUŞAN VE TÜRKÇE ANLAŞAN ÇOCUKLARIN ÜLKEMİZE GELMESİ BİZLERİ SEVİNDİRİYOR"

    Ziyaret sonunda basın mensuplarına açıklamada bulunan İl Emniyet Müdürü Derviş Kara, öğrencilerin ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Kara, “Klasik deyimiyle dünya artık bir köy haline geldi, dünyada yaşayan bu köyün mukimleri olarak bizim ozon tabakasındaki sorun hepimizi ilgilendiriyor, depremler hepimizi ilgilendiriyor, hastalıklar hepimizi ilgilendiriyor, bilimdeki, sanayideki gelişmeler hepimizi ilgilendiriyor yani aslında hepimiz hepimizi ilgilendiriyoruz. Türkçe konuşan ve Türkçe anlaşan çocukların ülkemize gelmesi bizleri sevindiriyor çünkü gelecekte bu ortak sorunların çözümü konusunda daha ümit var olmamızı bize müjdeliyor. Bu çocuklarımızın yetişmesinde görev alan öğretmenlerimize şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

    Ziyaretin ardından mutluluklarını ifade eden öğrenciler, karşılaştıkları ilgiden dolayı yetkililere teşekkür etti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER