ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 22:24

Kar köy yolllarını ulaşıma kapattı

Kar köy yolllarını ulaşıma kapattı


Hakkari' de sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı yüksek kesimleri beyaza bürüdü. Kar kalınlığı il merkezinde 5, yüksek kısımlarda 15 santimetreyi buldu. Kar yağışı nedeniyle 15 köy yolu ulaşıma kapandı. Aralıklarla süren kar yağışının akşam saatlerine kadar devam edeceği bildirildi.

    Yüksekova'da ise dün gece başlayan ve sabah saatlerinde giderek şiddetlenen kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi beyaza büründü. İlçe merkezinde kar kalınlığı yer yer 20 santimetreyi buldu. Yoğun kar yağışı şehir içi trafikte de zaman zaman aksamalara neden oldu. Yüksekova – Esendere Karayolu üzerindeki Dilezi Geçit’i ile Yüksekova - Şemdinli Karayolu üzerindeki Haruna Geçiti’nde ulaşımın güçlükle sağlandığı öğrenildi.

    Şemdinli´de de ulaşımın güçlükle sağlandığı Derecik beldesi Canlıkaya bölgesinde bulunan bazı köy yollarının ise ulaşıma kapandığı belirtildi.

    Karın keyfini çıkartan çocuklar ise bol bol kartopu oynadı. Belediyeye bağlı ekipler ise kar temizleme çalışmalarına başladı.

    Sokakta satış yapan bir balıkçı ise '' Bu sene Hakkari’ye kar geç yağdı. Buralara kar yağdı mı en az 1 metre yağar, yollar kapanır, millet perişan olur. Halkımız çok eziyet çeker." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER