ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 15:53

Kar farklı güzellikleri ortaya çıkardı


Ankara'da akşam saatlerinden itibaren araklıklarla etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken, beyaza boyanan Başkent, seyrine doyum olmayan görüntüye kavuştu.

Karla kaplanan Ankara park ve bahçelerinde dolaşan insanlar kar üzerinde yaptıkları yürüyüşle alışık oldukları manzaraları farklı renklerde görme imkanı yakaladı. Kar üzerinde yürüyen insanlar Mogan Gölü kenarında yaptıkları yürüyüşler ile rahatlama fırsatı buldu. Ankara'nın mesire yerlerinden biri olarak kabul edilen Mogan Gölü, beyaz manzaranın fırsatını kaçırmak istemeyen çiftlerin tercih ettiği yer olurken bazı insanlar ise kar üzerinde bisiklet kullanarak ilginç görüntüler oluşturdu.

Karla kaplanan gölde yiyecek bulmakta zorlanan karabatakların imdadına ise yardımsever vatandaşlar koştu. Yanlarında getirdikleri ekmek parçalarını karabataklara atan vatandaşlar karabatakların soğuk hava şartlarından daha az etkilenmesine çalıştı. Karabatakların göle atılan ekmekleri kapma mücadelesi, kışın hayatta kalma mücadelesinin ne kadar zorlaştığının bir göstergesi oldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER