ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 11:44

“Kaportası delinmiş, şanzımanı dağılmış...”

“Kaportası delinmiş, şanzımanı dağılmış...”

MHP lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın "Bahçeli motor artık su kaynatıyor, emekli ol" sözlerine benzer bir üslupla cevap verdi.


MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Başbakan Erdoğan'ın "Allah korusun bu hararetle kayışın kopması, contaların yanması, motorun su kaynatması durumunda ciddi şekilde üzülürüz." sözlerine cevap verdi. Bahçeli, "Uzun zamandır kaportası delinmiş, şanzımanı dağılmış" dedi.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları:

"BİZE MANEVİYAT HATIRLATMASI HADSİZLİKTİR"

MHP, Başbakanın ensesindedir. Başbakan güneşi balçıkla sıvamaktan vazgeçmelidir. MHP'nin yegane dayanağı Türk millettidir. Başbakan Erdoğan'ın hakkımızda küfürler yazdırdığı MHP mensupları Türk vatanının son umududur. Bu kötü sözler eminimki sahibinden başka kimseye yakışmayacaktır. PKK ile aynı havayı solumuş olan birisinin partimizin ve dava arkadaşlarımızın adını anmasının bir değeri yoktur. Böyle birinin bize maneviyat hatırlatması tam bir ahlaksızlık ve hadsizliktir. Bizim yönümüz yüce Rabb'imizedir, peki senin yönün nereyedir? İmralı canisini peygamber görenlerle görüşülürken nasıl maneviyattan bahsedebilirsin. Bilsin ki bizi başka oluşumların altında gösterenler önce İmralı canisinin odacısı olduğunu görmeli ve bunu da kafalarına sokmalıdır.

Protez bacağını savuran gazimizle, şehit yakınımızla tüm milliyetçi vatanseverle övünüyorum. 63 çöpten çelebinin daha çok sabrımızı zorlamadan işlerine güçlerine bakmaları artık çok önemli hal almıştır. Bu geciktirilmemelidir. İmralı canisine çıt çıkaramayan Başbakan ve arkadaşları çapulcu görme ısrarları varsa körebe oyunlarıyla birbirilerini görmeleri onlara tavsiyemizdir.

"POSTACI BDP"

Çözüm süreci ağır aksak da olsa yol almaktadır. Bu süreç AKP'nin teröristlerle girdiği görüşmenin sonucundan başka birşey değildir. Gelişmelerin seyrine baktığımızda bölücülüğün yeni bir evreye geçtiğini görülmektedir. Yanlarına aldıkları postacı BDP ile bir o yana bir bu yana mektup taşımayı uygun görmüşlerdir.

PKK seni baştan çıkarmış da senin haberin olmamıştır. Terörün bitmesini istememekle suçlamayan birinin aklını yitirmiş olmalıdır. Sen PKK'lılarla kucaklaşabilirsin ama biz şehitlerimizi bağrımıza basacağız. Bunları sana çiğnetmeyeceğiz.

Başbakan'ın MHP ile ilgili sözleri namertçedir. Bizim terörün bitmesini engel olmakla suçlaması aklını kaybetmesiyle açıklanabilir. Erdoğan PKK'lılarla kucaklaşabilirsin, bayram günü İmralı canisiyle görüşüp, baklava yiyebilirsiniz ama biz muhterem analarımızın beklentilerini bağrımıza basacağız, senin gibi işbirlikçilerine fırsat vermeyeceğiz. Senin yerin Kandil bizimki Türk milletinin şerefli yanıdır.

"PKK ELİNDEKİ SİLAHI TÜRKİYE'YE ÇEVİRMİŞTİR"

Şimdi yeni furya başlamıştır. Bildiğiniz gibi terörist Karayılan 25 Nisan'da çekilme planını açıklamıştır. İlginç tesadüfe bakın ki Ankara'da toplantı yapılırken bu açıklamalar yapılmıştır. Sıralanan maddelerde özetle, teröristler öteden beri kullandığı güzergahlardan en kısa zamanda Irak'ın kuzeyindeki inlerine döneceklerdir. Bu sırada herhangi bir saldırı olursa geri çekilme durdurulacaktır. Yani PKK elindeki silahı tümüyle Türkiye çevirmiştir. Aylardır şehit haberleri gelmedi diye propaganda yapanlar PKK'nın bölücü planlarını ne zaman farkedeceklerdir. İlk fırsatta gelip oluk oluk kan akıttıklarında nasıl hesap vereceksin. Bölücü terör örgütünün gözdağı vermesini çözüm olarak mı sunuyorsun. 

6 maddelik sözde geri çekilme planında yola çıkarak bu geri çekilme sırasında TSK'dan bir müdahale gelirse derhal saldırıda bulunacaktır. Sonuç olarak PKK elindeki silahını Türkiye'ye çevirmiştir!

Bölücü terör örgütünün gözdağı vermesini çözüm olarak mı değerlendiriyorsun? Sen bu geri çekilme mizansenini milletin yutacağını mı sanıyorsun?

"KAPORTASI DAĞILMIŞ, AKÜSÜ BİTMİŞ"

AKP için ne dediysek ortaya çıkmıştır. Başbakan Erdoğan ile ilgili nasıl bir teşhis koymuşsak doğru çıkmıştır. AKP için ne dediysek ortaya çıkmıştır. Başbakan Erdoğan ile ilgili nasıl bir teşhis koymuşsak doğru çıkmıştır. Türk milletine kin kusanların alayı AKP çadırında buluşmuştur. Başbakan Erdoğan'ın iftiracı kaba üslubu Kandil'e umut üfürmüştür. Şahsıma kayışı kopartmış diyen Başbakan Edoğan'ın şanzımanı dağılmış, kaportası dağılmış vidaları gevşemiş aküsü bitmiş dümeni parçalanmıştır. Çirkefliğin hurdalığına neyi varsa bedelsiz bırakmış geriye BOP'çuluğu ile bir başına kalmıştır.

"PAZARLIKLAR ORTADADIR!"

Çok sayıda basın mensubu Kandil'de PKK'nın yemeğini yemiştir. Teröristlerle görüşmek moda haline gelmişken, yıllarca PKK'nın yolunu bir türlü hükümet bulamamıştır. Meydan okurcasına görüşlerin dikte edilmesi AKP PKK ve İmralı canisi pazarlıklarını ortaya çıkarmıştır. PKK'lı Karayılan yeni Türkiye ve Ortadoğu'dan bahsederken AKP sessiz kalmıştır. Ayrıca terör örgütü bünyesinde Kürt bulunduran devletler yanında Ortadoğunu şekillendirme yetkisini kendilerinde gördüklerini ortaya koymuştur.

Cani Karayılan verilen mücadelede savaşı kazandıklarını söylemiş kendisini Kürt olarak tanımlayan herkese kimliğiniz örgüt mücadelesinde kazanılmış mesajı verildiğini ortaya koymuştur. PKK'ya büyükşehirlerden katılımın artığı yazılmıştır. Şayet bu doğruda AKP'nin PKK'ya katılımda ortam hazırladığı ortaya çıkarmıştır.

"Milliyetçi Hareket Partisi şehitlerin gelmesini istiyormuş, kanın durmasından da sızlanıyormuş. Bu hayasız, uydurma ve namert sözler elbette milletimiz tarafından ibretle izlenmektedir. Sayın Başbakan PKK seni baştan çıkarmıştır da haberin olmamıştır. PKK’yı MHP’nin yanında daha evla görmen olsa olsa senin bozuk sicilinden, çarpık zihninden ve donmuş millet anlayışından ileri gelmiştir. Bizi terörün bitmemesini istemekle, şehitlerin gelmemesine üzülmekle suçlamak için bir insanın ya aklını yitirmiş olması veya vicdanını BOP’a ipotek ettirmesi gerekecektir. Başbakan Erdoğan’ın şehidimizden, gazimizden helallik almadan, teröristlerle tokalaşmaya ve helalleşmeye yönelmesi kandan, ölümden ve şiddetten kimin istifade ettiğini ifşa etmesi bakımından oldukça anlamlıdır. Sayın Erdoğan sen PKK’lılarla bayramlaşabilir, heyecanla kucaklaşabilirsin. Hatta bayram günlerinde yeni ve pahalı kıyafetler giyerek İmralı canisiyle birbirinize ziyaretler düzenleyebilir, birlikte bölünmüş Türkiye niyetine baklava yiyebilirsiniz. Ama biz şehitlerimizin aziz hatıralarını, gazilerimizin mübarek mücadelelerini, muhterem analarımızın beklentilerini bağrımıza basacağız ve sana, işbirlikçilerine, terörist dostlarına, yabancı hısımlarına Allah’ın izni ile çiğnetmeyeceğiz."

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER