ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2014 Cumartesi 14:46

Kapıkule’de arıza kuyruğu

Kapıkulede arıza kuyruğu


Emniyet Genel Müdürlüğü POL-NET Bilgi Sistemi’ndeki arıza, gümrük kapılarında uzun araç kuyruğu oluşturdu.

Okulların tatil olmasını fırsat bilen vatandaşlar, 15 günlük süreyi yurt dışında değerlendirmek üzere yola çıktı. Sabahın erken saatlerinde gümrük kapılarına ulaşan tatilciler, arıza sürprizi ile karşılaştı. Gece 03:00’ten bu yana devam ettiği öğrenilen arıza nedeniyle gümrüklerde pasaport işlemleri bilgisayar ortamında yapılamadı. Sınır kapılarında görevli polis memurları tarafından pasaport işlemlerinin manuel yapılması sınır kapılarının önünde uzun araç kuyruğu oluşturdu.

Türkiye’nin Avrupa açılan en büyük sınır kapısı olan Kapıkule yolunda yaklaşık 2,5 kilometrelik küçük araç, 7 kilometre civarında ise TIR kuyruğu oluştu. Arıza, Yunanistan ve Bulgaristan’a açılan diğer 4 kara gümrük kapısında da benzeri manzaralar oluşturdu. Normal zamanlarda çok kısa bir sürede işlemlerini tamamlayarak çıkış yapabilen vatandaşlar gümrük kapıları önünde saatlerce beklemek zorunda kaldı.

Arızanın uzun sürmesi kuyrukta bekleyenlerin tepkisine neden oldu. Sürücüler tepkilerini korna çalarak gösterdi.
Yurt dışına çıkış yapmak üzere sınır kapısında geldiğini belirten bir vatandaş, saat 06:00’dan bu yana sıranın kendisine gelmesini beklediğini belirtti. İşlemleri yapan iki polis memurunun bulunduğunu kaydeden vatandaş, gümrükte polis memurlarının açık öğretim sınavlarında görevlendirdiğini iddia etti.
Bir diğer vatandaş ise 4 saatten beri beklediğini ancak sıranın kendisine gelmediğini ifade ederek sorunun sistemdeki arızadan kaynaklandığını bildiğini kaydetti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER