ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Ekim 2014 Perşembe 09:36

Kapatılan acil servis yeniden açıldı

Kapatılan acil servis yeniden açıldı

Acil servisi tamamen boşaltılan hastaneye uzun süre hasta kabul edilmedi.


Ebola virüsü taşıdığı iddia edilen bir hasta sebebiyle karantinaya alınarak kapatılan Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi, saat 01.30 itibariyle yeniden hizmete açıldı.

Acil servisi tamamen boşaltılan hastaneye uzun süre hasta kabul edilmedi. Hastaneye gelen vatandaşlar başka hastanelere yönlendirildi. Ancak gece saatlerinde hastanenin acil bölümü yeniden hizmete açıldı. Hastaneden henüz herhangi bir açıklama da yapılmadı.

İstanbul Valiliği, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden yaşanan Ebola paniği sebebiyle bir basın açıklaması yayınladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"15.10.2014 Pazartesi günü saat 17.00 sularında, Fildişi Sahili vatandaşı bir kadın hasta Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Polikliniğine başvurmuştur. 25.09.2014 tarihinde ülkemize giriş yapmış olan hasta, Batı Afrika ülkelerinden gelmesi ve yüksek ateşi olması sebebi ile aksi ispatlanıncaya kadar Ebola şüpheli vakası olarak değerlendirilerek, muayene edildiği Acil Servis bölümünde tedbir amacıyla kısa süreliğine hizmete ara verilmiş, içeride bulunan hastaların tedavisine ve çok acil hastaların kabulüne devam edilmiştir. Yapılan tetkikler sonucunda hastaya sıtma teşhisi konmuş ve enfeksiyon servisine yatırılarak tedavisine başlanmış olup saat 01.00'dan itibaren Acil Servisin bütün bölümleri hizmete açılmıştır."

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER