ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 12:26

Kapadokya'nın güvenliği atlı jandarmaya emanet


Peribacaları ve vadileri ile ünlü Kapadokya bölgesinde yerli ve yabancı turistlerin güvenliğini sağlamak için jandarma atlı timleri görev yapıyor.
Merkezi Nevşehir'de bulunan Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı'na bağlı atlı asayiş timleri Kapadokya'da turizme hizmet ediyor.
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 2012 yılında yaklaşık 2,5 milyon yerli ve yabancı turistin geldiği Kapadokya'da peribacaları ve vadilerin bulunduğu alanlar Jandarma sorumluluk alanında yer alıyor.
Bölgenin coğrafi yapısı nedeniyle araçla göreve çıkmanın mümkün olmadığı bölgelerde jandarma atlı asayiş timleri görev yapıyor.
Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Ören Yeri ve Paşabağları gibi ziyaretçi yoğunluğunun görüldüğü turizm merkezlerinde yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmeye çalışan jandarma atlı asayiş timleri, Kapadokya'ya gelen yerli ve yabancı turistlerin huzur içinde bölgeyi gezmelerini sağlıyor.
Özel eğitimli atlarla tarihi mekanlar ve vadilerde devriye görevi yapan jandarma personeline, turistler de yoğun ilgi gösteriyor. Kapadokya'da turistlerin en fazla ziyaret ettiği Göreme, Çavuşin, Paşabağları ve Zelve'de görev yapan atlı jandarma timleri, her türlü sorunlarında turistlere yardımcı olurken, ziyaretçiler de atlı jandarma timleriyle hatıra fotoğrafı çektiriyor.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER