ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 16:30

Kapadokyalı Gazeteciler Vali’yi ziyaret etti

Kapadokyalı Gazeteciler Valiyi ziyaret etti


Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Osman Koca ve yönetim kurulu üyeleri, son Valiler Kararnamesi ile Nevşehir’e atanan Vali Mehmet Ceylan’ı ziyaret etti.

Ziyarette Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Koca’nın yanısıra, başkan yardımcıları, İsmail Oral, Murat Asil, Mert Özpamuk, Genel Sekreter Murat Şişman ile birlikte yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

    Başkan Osman Koca, Vali Ceylan'a Nevşehir'deki yeni görevinde başarılar diledi. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti'ni duyulan ihtiyaç sonrası şehirde aktif olarak görev yapan arkadaşları ile birlikte kurduklarını ifade eden Koca, amaçlarının gazetecilik mesleğinin toplumda hak ettiği yeri alması ve basın mensuplarının dert ve sıkıntılarını çözme noktasında çalışma yapmak olduğunu kaydetti.

    Koca, 10- 15 yıl öncesine kadar ilde basın mensuplarının hep ikinci işler yaptığını ancak son yıllarda yaptıkları çalışmalarla bunu önemli ölçüde önlediklerini ifade etti. Nevşehir’de yaşadıkları sıkıntıların başında kamu kurumlarından zamanında ve sağlıklı bilgi alamamak olduğunu belirten Osman Koca, “Gazeteciler zor şartlarda görev yapıyorlar. Bizlerin sizlerden talebi ilde bir olay olduğunda ilgili kurum ve kuruluşlardan bilgi akışı sağlanması. Bu bilgiler sizin vasıtanızla tek elden sağlanırsa bilgi kirliliği, yanlış haber gibi problemler de ortadan kalkar. Gazeteciler olarak bu hassasiyeti gösteriyoruz. Bunun içinde cemiyetimize aktif, sahada emek veren gazetecileri üye olarak kabul ediyoruz ki çalışan ve çalışmayan belli olsun.” dedi.

    Vali Ceylan da, ziyaretten mutluluk duyduğunu söyledi. Göreve başlayalı kısa bir süre olduğunu ve bu süre içerisinde ili her yönüyle tanımaya çalıştığını söyleyen Ceylan, yaptığı gözlemlerinden Nevşehir'de etkili bir basın grubunun olduğunu belirtti. Ceylan, kanunların belirlediği çerçevede basın kuruluşları ile bilgi paylaşımı ile ilgili gerekli çalışmayı yapacaklarını, ilin gelişmesi için işbirliği içerisinde çalışmayı da istediğini kaydetti.

    Ziyaret sonunda Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan ve cemiyet üyeleri fotoğraf çektirdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER