ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 11:49

Kapadokya’da film çekimleri yapıldı

Kapadokyada film çekimleri yapıldı


Türkiye'nin Peribacaları, kayadan oyma kiliseleri, sıcak hava balonculuğu ve eşsiz görünümdeki vadileri ile ünlü kültür, doğa ve manzara turizmi merkezlerinden Kapadokya bölgesinde mayıs ayında, film ve belgesel çekimleri yapıldı.

Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, mayıs ayı boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün izniyle Malezya’da yerleşik film yapım firması Red Films tarafından 'Kapadokya'da Aşk Bir Başkadır' isimli sinema filmi çekildi.

    Kanal Avrupa televizyonu 'Medya Vizyon' ekibince 2 bölümlük Nevşehir tanıtım programı çekimleri yapıldı. Kayseri Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri Hacıbektaş Veli Dergahı'nda belgesel çekimleri yaptı. Turizm Tanıtma Platformunca, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan 11 asıl ve 37 adayın tanıtım çalışması kapsamında bölgede çekimler yapıldı.

    TRT Genel Müdürlüğü Televizyon Dairesi Başkanlığı ekiplerince Gül Bahçesi ile "Kuş evleri, Doğunun Empati Sarayları" adlı programların çekimleri yapıldı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER