ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 15:25

Kantinci toprağa verildi

Kantinci toprağa verildi

Fırtınada uçan okul çatısının altında kalan kantinci toprağa verildi


Denizli’de dün, saatteki hızı 75 kilometreye varan fırtınada Hacı Ahmet Paralı İlkokulu'nun çatı duvarının kantinin üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybeden kantin çalıştırıcısı Kamile Öztürkmen (50), Honaz ilçesine bağlı Emirazizli köyünde toprağa verildi.

Köy camisinde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına Denizli Vali Vekili Abdullah Acar, Honaz Kaymakamı Turgut Gülen, Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ünal, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları Mevlüt Kocatürk ve Reşat Erdoğan Hacı Ahmet Paralı İlkokulu Müdürü Mehmet Ali Öğütçen, Müdür Yardımcısı Metin Tekin, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenazede merhum Öztürkmen’in eşi Cengiz Öztürkmen, yakınlarının desteğiyle ayakta durabildi. Namazın ardından cenaze, evinin önünde de dua edildikten sonra köy mezarlığında defnedildi.

Bu arada Hacı Ahmet Paralı İlkokulu'nda teknik ekiplerin çatının çökme sebebini araştırdığı, okulun bir gün daha valilik tarafından tatil edildiği bildirildi. Dünkü fırtınada okulun çatı duvarının prefabrik kantin binasının üzerine düşmesi sonucunda bir kişi ölmüş, yedi kişi yaralanmıştı. Yaralıların, kaldırıldıkları hastanelerden taburcu edildiği öğrenildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER