ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 18:19

Kandil sevinçlerini çocuklarla paylaştılar

Kandil sevinçlerini çocuklarla paylaştılar


Erbaa Devlet Hastanesi doktor ve çalışanları, Mevlit Kandili dolayısıyla hastanede yatan hasta çocuklara hediyeler verip, çocukların ve ailelerin kandilini kutladı.

Mevlit Kandili dolayısıyla hastanede çalışan doktor ve görevliler, hastanede yatmakta olan çocuk ve ailelerine moral veren bir program düzenleyerek, hem çocukları hem ailelerini sevindirdi. Çocuk Servisi Bölümü'nde yapılan program nedeniyle odaları süslenen çocuklara ve ailelerine, Peygamber Efendimiz'in (sas) çocuklara verdiği önem anlatıldı.

Programa; İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sinan Gencay, Başhekim Yardımcısı İbrahim Ateş, Dr. Akif Kuzey, Dr. Emrah Keskin, çocuk doktorları, hemşireler ve hastane personeli katıldı. Düzenlenen Kutlu Doğum programında bir konuşma yapan Başhekim Yardımcısı İbrahim Ateş, “Peygamber Efendimiz (sas)'in doğum günü olan bu güzel Mevlit Kandili'nde farklı bir uygulama yaparak, hastanemiz Çocuk Servisi Bölümü'nde yatan hasta çocukları Kutlu Doğum münasebetiyle sevindirmek, onların üzüntülerinden bir nebze de olsa uzaklaştırmak istedik. Çocukları ve ailelerinin kandilini kutlayarak, vatandaşla bütünleşme fırsatı bulduk. Hasta yakınlarının ve sağlık çalışanlarının kandilini kutlarım.” dedi.

Daha sonra çocukların odalarını ziyaret eden doktor ve çalışanlar, kendi aralarında paylaşarak aldıkları hediyeleri çocuklara dağıttı. Çocuklarını sevindirdiklerini belirten doktorlara teşekkür eden hasta yakınları da onların kandilini kutladı. Program, daha sonra yapılan ikramla son buldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER