ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2014 Salı 11:17

Kanaryalar, Yenimahalle ilçesinde yarıştı

Kanaryalar, Yenimahalle ilçesinde yarıştı


Başkent Kanarya Sevenler Derneği’nin Yenimahalle ilçesinde düzenlediği Malinua Ötüm Yarışması’nda dereceye giren kanaryaların sahiplerine ödülleri verildi.
Törene; Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkanvekili Müslüm Ertekin, Başkent Kanarya Sevenler ve Üretenler Derneği Başkanı Mehmet Poyraz ve Yarışma Komite Başkanı Ertuğrul Gazi Aydın katıldı.
Cemre Park’ı Çınaraltı Restaurant da gerçekleşen Malinua Ötüm Yarışması’nda Türkiye’nin dört bir tarafından gelen kanarya sevenler ve üretenler yer aldı.
282 kanaryanın yarıştığı yarışma da 4’lü takımlar kategorisinde Ankara’dan Cevdet Özbayar kanaryası ile birinci oldu. Yaşar birincilik ödülünü takdim ederken, Başkent Kanarya Sevenler ve Üretenler Derneği tarafından da teşekkür plaketi aldı.
Kuş beslemenin vazgeçilmez tutkulardan biri olduğunu dile getiren Fethi Yaşar, “Kuşlar, köpekler ya da kediler olsun, tüm hayvanlarımız için düzenlenen aktivitelere, yarışmalara katılıyorum ve destekliyorum. Çünkü bu tarz etkinlikler çocuklara hayvan sevgisini doğrudan aşılamaktadır. Hayvanların nesillerinin tükenmemesi ve yaşatılması için de bu tarz etkinliklerin yeri ayrıca önemlidir” diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER