ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2013 Salı 07:34

Kanada'daki tren kazası


Kanada'nın Edmonton kentinin 80 kilometre batısındaki Gainford kasabasında, cumartesi günü ham petrol ve LPG yüklü vagonları raydan çıkarak alev alan trendeki yangının, kontrollü olarak sürdüğü belirtildi.
Kanada Demiryolları CN'den yapılan açıklamada, henüz bilinmeyen bir nedenle raydan çıkan ham petrol ve LPG yüklü 13 vagondaki yangının kontrollü olarak devam ettiği bildirildi. CN Sözcüsü Warren Chandler, özellikle LPG yüklü vagonlarda yaptıkları son kontrollerde, tehlikenin henüz devam ettiğini saptadıklarını ve bir infilak ihtimaline karşı kasaba sakinlerinin evlerine dönmelerine izin veremeyeceklerini belirtti.
Kazanın olduğu günden bu yana evlerine dönemeyen 126 kasaba sakinine umutla bekledikleri haberi vermeyen Sözcü Chandler, "İnsanların ne zaman evlerine girebileceklerine ilişkin tarih veremem" dedi.
Kazanın ardından başlayan yangın ise bölgeye sevk edilen itfaiye, sağlık ve güvenlik ekiplerinin kontrolü altında devam ediyor. İtfaiye ekiplerinin, güvenlik nedeniyle vagonlara yaklaşmadığı ve yangında tehlike sınırının kendiliğinden düşmesini bekledikleri haber veriliyor. Kazada şu ana dek ölen ya da yaralanan olmadı. Kaza sonrası güvenlik nedeniyle evlerinden çıkarılan kasaba sakinleri okul, toplum merkezi ya da kamu binaları ile araçlarında kalıyor.
Ülkede son aylarda peşpeşe meydana gelen tren kazalarından Quebec eyaletine bağlı Lac-Megantic'dekinde 47 kişinin yaşamını yitirmiş, kaza bir çevre felaketine de neden olmuştu. Ülkenin federal başkenti Ottawa'da da 18 Eylül'de meydana gelen tren kazası ise 6 kişinin ölümüne 11'i ağır 31 kişinin de yaralanmasına yol açmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER