ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 20:48

Kanada'daki ''gizemli sesler''le ilgili rapor bakanlıklara sunuldu


Kanada'nın bazı bölgelerinde duyulan ve esrarı şimdiye kadar çözülemeyen gizemli seslerle ilgili üniversitelerce hazırlanan bilimsel raporlar bakanlıklara sunuldu.
Windsor Hum olarak da bilinen gizemli seslerin nedenini araştıran Western Ontario Üniversitesi'nden Peter Brown ile Windsor Üniversitesi bilimadamlarından Colin Novak ve ekibi raporlarını tamamlayarak, Kanada Federal Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı'na sundu.
Windsor ve yakınındaki LaSalle kasabasında uzun zamandır duyulan gizemli sesler için iki üniversiteden bilimadamları geçen yıl bilimsel inceleme başlatmışlardı. 60 bin dolara malolan raporun, iki bakanlığın bundan sonraki araştırmaları için yol gösterici olacağı belirtilirken, konuyla ilgili bakanlıklardan açıklama yapılmadı.
ABD'nin İndiana eyaletine bağlı Kokoma kasabası, New Mexico eyaletindeki Taos kasabası, İngiltere'nin Bristol kenti, Avustralya'nın Sydney ve Kanada'nın Windsor kentlerinde duyulan ve "hum" olarak adlandırılan seslerin, etkili oldukları bölgelerin sakinleri üzerinde olumsuz etki bıraktığı ileri sürülüyor. Duyulduğu bölgeler başta olmak üzere dünya genelinde yüzlerce hikâyeye de kaynak olan ''hum''ların gerçek nedeni henüz belirlenebilmiş değil.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER