ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 12:18

Kan rekoru kıran üniversite, altın madalya ile ödüllendirildi

Kan rekoru kıran üniversite, altın madalya ile ödüllendirildi


Türk Kızılayı Olağan Genel Kurulu’nda, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, kan bağışlama konusundaki duyarlılığı dolayısıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüllendirildi.

    Ankara Ticaret Odası Congresum Merkezi’nde düzenlenen genel kurul, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

    Başbakan Erdoğan, ülkedeki kan ihtiyacının karşılanmasında genç nüfusu harekete geçirmek üzere eğitim ve kampanya çalışmalarına destek veren Bülent Ecevit Üniversitesi’nde 2012 yılında 1 günde 705 ve son olarak da geçen ay 1 günde 1.267 ünite kan bağışına öncülük eden Rektör Özer’e altın madalya ve berat takdim etti.

    Takdim edilen ödülün kendilerine moral verdiğini belirten BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) yaptığı açıklamada, “Üniversite olarak eğitim ve bilimsel çalışmaların yanında sosyal ve kültürel etkinliklere de büyük önem veriyoruz. Özellikle kan bağışlama konusunda çok duyarlı olmaya çalışıyoruz. Bunun için de son 2 yıldır geniş kapsamlı kampanyalarımızda öğrencilerimiz rekor kırdı. Amacımız rekor kırmak değil, gençlerimize kan bağışında bulunma alışkanlığı kazandırabilmekti. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Ben Başbakanımızın takdim ettiği bu ödülü, kampanyamızda emeği geçen öğrenci ve personelimiz adına alıyorum. Bundan sonra inşallah benzer etkinlikler yapmaya devam edeceğiz.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER