ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Eylül 2013 Perşembe 16:51

Kamyonda gümrük kaçağı sigara ele geçirildi


Nevşehir’de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri tarafından durdurulan bir kamyonda yapılan aramada, 40 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Kamyonda bulunan Suriye uyruklu A.S. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, T.A. ise adli kontrol denetimi şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin, kaçakçılık olaylarının önlenmesine yönelik çalışmalarda elde ettikleri bilgide, doğu illerinden temin ettikleri kaçak sigaraları İstanbul’a sevk edecek şahısların, bu işlemi Nevşehir üzerinden yapacakları tespit edildi. Harekete geçen ekipler, Avanos ilçesinde gerekli tedbirleri aldı ve kaçak sigara yüklü olduğunu belirledikleri kamyonu takibe aldı. Yol kontrolü yapılan noktaya kadar takip edilen aracın kontrol noktasına girmesi ile araçta, ilgili mahkeme kararına istinaden arama yapıldı. Araç içerisinde bulunan deterjan ve tıraş bıçağı kolilerinin arasına gizlenmiş vaziyette gümrük kaçağı sigaralar bulundu.

Araçta bulunan T.A. ile Suriye uyruklu A.S. yakalandı. Haklarında, gümrük kaçağı sigara bulundurmak, nakletmek ve satmak suçundan yasal işlem gerçekleştirilen şahıslar cumhuriyet başsavcılığına sevk edildi. Suriye uyruklu A.S., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı, T.A. ise adli kontrol denetimi şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı. Kaçak sigara taşımada kullanılan araca da mahkeme tarafından el konuldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER