ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 13:34

Kamu-Sen İl Başkanı Bostan: Cumhurbaşkanı noterliği bıraksın

Kamu-Sen İl Başkanı Bostan: Cumhurbaşkanı noterliği bıraksın


Türkiye Kamu-Sen İstanbul İl Başkanı Hanefi Bostan, yeni milli eğitim yasasına tepki gösterdi. Hükümetin kıyım yaptığına dikkat çeken Bostan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den noter gibi davranmayı bırakıp bu kanunu onaylamamasını istedi.

Türkiye Kamu-Sen’in Avrupayakası temsilcileri Avcılar’da kahvaltıda bir araya geldi. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen İstanbul İl Başkanı Hanefi Bostan ve MHP’nin Avcılar Belediye Başkan Adayı İnci Ertuğrul da toplantıya katıldı.

Hanefi Bostan, yeni milli eğitim yasasına tepki gösterdi. Bu tasarı ile dershanelerin kapatıldığını, bütün okul müdürleri ve yardımcılarının görevden alındığını belirten Bostan, “Bundan sonra öğretmen olacak çocuklarımız sözlü sınava tabi tutularak milli eğitim AKP’nin siyasi merkezi haline getirilmek istenmektedir. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak bu zulmü bu kıyımı ortadan kaldırmak için harekete geçmiş bulunuyoruz. Milli eğitim kanununu biz hiçbir şekilde kabul etmiyor, reddediyor ve kamuoyunun da bu noktada harekete geçmesini bekliyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanına da çağrıda bulunan Bostan, “Özellikle Cumhurbaşkanına çağrıda bulunarak bu kanunu onaylamamasını, artık noter vazifesini bırakarak gerçekten bu milletin sesine kulak vermesini, öğretmenlerin kamu çalışanlarının sesine kulak vermesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sandıkta hırsızlık yapılmasına dikkat çeken Bostan, “Bu milletin vermiş olduğu oyu korumak hepimizin görevidir. Onunu için sandıklara sahip olamayanlar milletin gerçek iktidarını görmeleri mümkün değildir.” uyarısında bulundu.

MHP Avcılar Belediye Başkan Adayı İnci Demirel de, “Genel başkanımızın deyimiyle köprüden önceki son çıkış. Gelecek nesillerimiz için en az maliyetle atlatabileceğimiz son seçimdir.” değerlendirmesinde bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER