ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 13:41

Kamu çalışanları, iş bırakma eylemi yaptı

Kamu çalışanları, iş bırakma eylemi yaptı


Türk Büro Sen üyeleri, Erzurum’da iş bırakma eylemi yaptı. Sabah saatlerinde Erzurum Valiliği önüne toplanan sendika üyeleri çeşitli sloganlar atarak gösterilerde bulundu. Davul zurna eşliğinde halaylar çeken eylemciler renkli görüntüler oluşturdu.

    Türk Büro Sen Erzurum Şube Başkanı Gani Harmandar, Erzurum’da olduğu gibi Türkiye’nin her yerinde kamu çalışanlarının meydanlara indiğini söyledi. Harmandar, “Bugün gerçekleştirdiğimiz iş bırakma eylemi bir uyarıdır. Taleplerimiz karşılanmaması halinde bugünkü eylemin genel grevin ayak sesleri olduğunu siyasi iradeye hatırlamak isteriz.” dedi.

    Kazanılmış haklarının ellerinden alındığını savunan Harmandar, “AK Parti'nin 10 yıllık iktidar döneminde yangından mal kaçırırcasına çıkarılan kanunlar kamu çalışanları arasında kabul edilemez ücret farklıkları oluşturdu.” iddiasında bulundu. Harmandar, kamu çalışanlarının 2013’ün başından itibaren her ay 200 ile 700 lira gelir kaybına uğradığını iddia etti.
    
    İŞİ BIRAKMA EYLEMİ YAPIP SİGARAYA BAŞLADILAR

    Renkli görüntülerin oluştuğu iş bırakma eyleminde bir detay daha dikkat çekti. Eyleme katılanların çoğu, ellerinde sigarayla görüntülendi. Bazı sendika üyeleri basın açıklamasının yapıldığı sırada bile ellerindeki sigarayı bırakmadı. Vatandaşlar eylemcilerin bu sabırsızlığı karşısında “Bu memurlar, insanlara hizmet verirken, dairelerinde de mi sigara içiyor?” şeklinde şaşkınlını ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER