ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 21:05

Kampus alanına sağlam raporu verildi


Hakkari Üniversitesi Rektörü Ebubekir Ceylan, 603 bin metrekare alan üzerinde kurulacak Hakkari Üniversitesi'nin yerleşik alanı ile ilglii yapılan zemin etüt çalışmalarında olumlu sonuçlar çıktığını, kampus alanının inşaatlarını önümüzdeki Nisan ayı itaberiyle başlanacağını söyledi.

Hakkari'nin Kıran Mahallesi'nde bulunan 603 bin metrekare arazinin sağlam olup- olmadığı ile ilgili TOKİ ve Hakkari Üniversitesi'nde görevli teknik ekiplerce yapılan çalışmalar tamamlandı. Üniversite Rektörü Prof.Dr. Ebubekir Ceylan, basın toplantısı düzenleyip, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Rektör Prof.Dr. Ceylan şu bilgileri verdi: "Üniversitenin yerleşkesi ile ilgili halk arasında çok ciddi söylemler vardı. Bu göreve geldikten sonra ilk önce bu konuda mihenk taşı olan İstanbul Teknik Üniversitesi'ne yerimizi incelettik. Gerekli etüt çalışmalarını yaptırdık. Bu etüt çalışmalarının yazısı da bize ulaştı. Zemin etüt çalışmalarında deneyler yapıldı. Gerekli incelemeler yapıldı ve sonuçları olumlu çıktı."

Rektör Prof.Dr. Ceylan, sinevizyon eşliğinde gazetecilere üniversitenin yapılacağı kampus alanının projesini de anlattı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER