ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2014 Perşembe 12:12

Kampanyaya katıldı skandal ortaya çıktı

Kampanyaya katıldı skandal ortaya çıktı

Cem Özdemir video paylaştı, kenevir bitkisi görüldü.


Almanya Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir'in ALS hastalığına dikkat çekmek için üzerine buzlu su döktüğü sırada çekilen videoda, evin balkonunda kenevir bitkisi olduğu görülmesi ülkede tartışmalara neden oldu.

Cem Özdemir, ALS hastalığına dikkat çekmek amacıyla üzerine buzlu döktüğü anın görüntüsünü 22 Ağustos'ta bir sosyal paylaşım sitesinde yayınladı. Söz konusu videoda Özdemir'in evinin balkonunda görünen yeşil yapraklı bitkinin "kenevir" olduğu iddia edilmişti.

Ülkede bu konuda başlayan tartışmalar üzerine "www.waz.de" adlı internet sitesine açıklama yapan Özdemir, "Evet o bir kenevir bitkisidir. Biz Yeşiller özgürlüğün dostlarıyız. Bir kişi kenevir bitkisini oluşturacağı riskleri de göz önünde bulundurarak kullanmak istiyorsa bu özgür toplumlarda bireyin kendisinin vereceği karardır" ifadelerini kullandı.

Özdemir, söz konusu video ile nazik bir dille politik mesajlar verdiğini de belirterek, 18 yaşından küçüklerin kenevir kullanmalarının yasak olduğunu da vurguladı.

Öte yandan, Özdemir'in balkonunda kenevir yetiştirmesine ilişkin henüz bir soruşturmanın başlatılmadığı bildirildi. Ayrıca, Yeşiller Partisi'nin Almanya'da Marihuana kullanımının yasallaştırılması için de çalışmalar yaptığı biliniyor.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER