ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 15:06

Kamerasını bırakıp, can kurtardı

Kamerasını bırakıp, can kurtardı


Mersin’in Tarsus ilçesinde, Berdan ırmağına düşen 12 yaşındaki çocuğu, gazeteci ve polis kurtardı.

Alınan bilgiye göre, 82 Evler Mahallesi ile Şahin Mahallesini ikiye ayıran Berdan Köprüsü yakınlarında, arkadaşları ile birlikte ırmakta yüzen Yasin Ulaş (12), suyun akıntısına kapılarak gözden kayboldu. Yanındaki arkadaşlarının korkarak kaçmasıyla birlikte akıntıyla boğuşan çocuğu gören bir kişi, telefonla durumu emniyet güçlerine bildirdi.

Aldıkları ihbar ile harekete geçen polis ekipleri ve gazeteciler, görgü tanığının gösterdiği istikamete doğru koşarak, Berdan ırmağında boğulmak üzere olan çocuğun izini sürdü. Çocuğu bulabilmek için yaklaşık 3 kilometre koşan polisler ve gazeteciler, son anda ırmağın kenarındaki çalılıklara tutunan ve bağırarak yardım isteyen çocuğu görerek yardımına yetişti.
Çocuğun çığlıklarını duyan İHA Tarsus Muhabiri Ersoy Yalçın, DHA Muhabiri Tolunay Duman ve CHA Muhabiri Ayhan Kızılelma da, polislerle sesin geldiği yere koştu. İHA Muhabiri Yalçın, kamera ve fotoğraf makinesini arkadaşlarına bırakıp, sazlıkları kırmaya başladı. Sazlıkların arasına giren Yalçın, Şehit Lütfi Can Polis Merkezi Amiri Cemil Yılan’ın belinden çıkardığı kemeri, küçük çocuğa uzattı. Polisin de elinden tuttuğu Yalçın, kendi canını da tehlikeye atarak, çocuğa yaklaştı. Polisin yardımı ile kemeri uzatan Ersoy Yalçın, çocuğu sudan çıkardı.
Çok korkan Yasin, sudan çıkarıldıktan sonra, "Amca babama söylemeyin, biz arkadaşlarımızla geldik. Orada oturuyorduk. Sıcaktı, biraz yüzdük. Ben arkadaşımla suyun içine atladım. O kurtuldu, ben sürüklendim" dedi.
Yasin, 112 Acil Servis ekipleri tarafından Tarsus Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER