ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Nisan 2013 Pazar 20:53

Kamalak: SP, AK Parti ile aynı değil

Kamalak: SP, AK Parti ile aynı değil


Saadet Partisi(SP) Orhangazi ilçe teşkilatı, 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan SP Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Milli Görüş’ün tek temsilcisinin Saadet Partisi olduğunu söyledi.

Kamalak, konuşmasında AK Parti’ye yüklendi. AK Parti ile Saadet Partisi’nin birbirine benzetenlere seslenen Kamalak, partilerin aynı olmadığını söyleyerek şöyle konuştu:
"Amacımız farklı’ Onlar Avrupa Birliği (AB) diyor. Bu maksatla AB Bakanlığını kurmuş durumdalar. AB dediğin nedir. Haçlı birliği değil mi? Hıristiyan kulübü. AB o haçlı birliğinin tebessüm eden yüzüdür. Bizim amacımız ise; İslam birliğini tesis etmektir. AK Partili yöneticiler batı kriterlerini esas almaktadırlar. Batı ne diyorsa tabi diyorlar. Benim kulübümde zina serbesttir diyor batı, eğer benim kulübüme girmek istiyorsan sende serbest bırakacaksın zinayı diyor. Ak Parti ne diyor ‘tamam’. Şuan zinanın serbest olmasının nedeni AB’dir. Diyor ki AB benim kulübümde domuz eti helaldir, sende kasaplık hayvan gurupları alacaksın, serbest oldu. AB diyor ki bizde faiz serbesttir. Başbakanımız ne diyor faiz bir dünya gerçeğidir, olmazsa olmaz. Peki SP’liler ne diyor; Dünyada iki tür hak anlayışı vardır, dolayısıyla iki tür ölçü vardır. Birincisi firavunların hak anlayışı, onların koyduğu kurallar ölçülerdir ve onların mirasına sahip çıkan guruplardır. İkincisi Peygamberlerin getirdiği ölçülerdir. SP diyor ki biz peygamberlerin getirdiği ölçüleri kabul ediyoruz. Birileri diyecek ki diğer partilerde kürsüye çıktığında sizin gibi konuşacak kim yolunun batıl olduğunu söyleyecek ki. Mili görüşün amacı hakkı hakim kılmaktır. Bunun için Türkiye’mizi yaşanabilir bir ülke haline getirmemiz gerekiyor."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER