ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 17:47

Kalkınma Bakanı Yılmaz Bingöl'de


Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Bu günlerde kestiğimiz kurbanlar, yaptığımız ziyaretler vesilesiyle inşallah birbirimize daha çok yakınlaşacağız, dayanışma bağlarımızı daha da güçlendireceğiz" dedi.
Bingöl Valiliğince Polisevinde düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Yılmaz, Vali İbrahim Taşyapan, AK Parti Bingöl Milletvekilli Eşref Taş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Murat Aygün, Belediye Başkanı Serdar Atalay ve vatandaşların bayramını kutladı.
Ardından Bingöl Devlet Hastanesine geçen Yılmaz, burada tedavi gören hastaların bayramını kutlayarak, geçmiş olsun dileğinde bulundu. Sevgi evlerinde barınan çocukları da ziyaret eden Yılmaz, çocuklara harçlık ve çeşitli hediyeler verdi.
Bakan Yılmaz, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, insanlar arasında dayanışma ve yakınlaşmayı sağlayan bayram günlerinin çok özel olduğunu söyledi.
Kurbanın kelime olarak yakınlaşmak anlamında kullanıldığını ifade eden Yılmaz şunları kaydetti:
"Bu günlerde kestiğimiz kurbanlar, yaptığımız ziyaretler vesilesiyle inşallah birbirimize daha çok yakınlaşacağız, dayanışma bağlarımızı daha da güçlendireceğiz. Bir taraftan aileler arası bağlar, komşular arası ziyaretler, diğer taraftan yaşlımıza, çocuğumuza ve bütün diğer ilgili kesimlere yönelik yapacağımız ziyaretlerle bayram ihya edilmiş oluyor. Bayramlar fedakarlığın, dayanışmanın ve kardeşlik bağlarının yükseldiği zaman dilimidir. Bugün maalesef İslam coğrafyasına baktığımız zaman birçok ülkede çeşitli çatışmalar, sorunlar ve siyasi meseleler nedeniyle hüzünlü bir bayram yaşandığını görüyoruz. Ben bu bayramın İslam aleminde barışa, huzura, kardeşliğe vesile olmasını diliyorum."
Bakan Yılmaz, daha sonra sırasıyla Bingöl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı Yolçatı Jandarma Komutanlığı'na bayram ziyaretinde bulundu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER