ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 12:24

Kaleiçi’ne koordinasyon merkezi kuruldu


Antalya Büyükşehir Belediyesi, çeşitli kamu kurumları ile belediye birimleri arasında gerekli koordinasyonun kurulması ve hizmetlerin daha sağlıklı yürütülebilmesi için Kaleiçi’nde yeni bir koordinasyon merkezi kurdu.

    Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Kaleiçi Koordinasyon Merkezi, Kaleiçi’nde oluşabilecek aksaklıkların giderilmesi yönünde etkin rol oynayacak. Sorunların yerinde tespit edilip, ilgili birim ve kurumlarla koordineli şekilde çalışılarak en kısa sürede çözümüne katkı sağlayacak. Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi, ASAT, TEDAŞ, Telekom ve Emniyet gibi kurumlarla koordinasyon sağlayacak merkez, şikayetlerin azaltılmasında ve çözüme kavuşturulmasında vatandaşlar ile kurumlar arasında köprü görevi üstlenecek. Merkez, bölge esnafının yaptığı yol ve kaldırım işgalleri denetimini yapacak. Kaleiçi Kullanım Yönergesi’nin maddelerini uygulamasını sağlayacak merkez, turizm bölgesi Kaleiçi’nde önemli çalışmalar yürütecek.

    Merkez ayrıca Kaleiçi Trafik Sirkülasyon Projesi kapsamında, Emniyet Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ile koordineli bir şekilde, bölgedeki araç trafik düzenini sağlamak, UKOME Genel Kurul kararları ile bölgeye girişleri yasaklanan araçların kontrollerini yapmak, yaya yolu olarak belirlenen yerlerde araç parklaşmalarını önlemekle görevli olacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER