ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ekim 2014 Cuma 08:39

Kahramanmaraş'ta Ebola şüphesi

Kahramanmaraşta Ebola şüphesi

Hastaneye başvuran kişi, Ebola virüsü şüphesiyle Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde karantinaya alındı.


Kahramanmaraş’ta yüksek ateş ve kusma şikayetiyle hastaneye başvuran kişi, Ebola virüsü şüphesiyle Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde karantinaya alındı. Önceki gün de Afşin ilçesinden sevk edilen bir çift, MERS şüphesiyle yine aynı hastanede tedavi altına alınmıştı.

Alınan bilgiye göre, 11 gün önce hac vazifesini yerine getirdikten sonra Suudi Arabistan'dan memleketi Kahramanmaraş'a dönen 55 yaşındaki Duran Ş. bir anda rahatsızlandı. Kusma, yüksek ateş ve öksürük şikayetleri görülen hasta, ailesi tarafından tedavi için Necip Fazıl Şehir Hastanesi Yörük Selim ek binasına getirildi.

Burada doktor kontrolünden geçirilen Duran Ş., muayene sonucunda Ebola virüsü kapmış olabileceği şüphesiyle Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'ne sevk edildi. Bu arada, hastanın gelişiyle Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde önlemler artırıldı. Hastaların tedavi edildiği odada görevli sağlık personeline maske ve özel elbise dağıtıldı. Odaya, görevliler haricinde kimsenin girmesine izin verilmiyor. İzole bir odada gözlem altına alınan Duran Ş.'nin Ebola virüsü taşıyıp taşımadığı yapılacak testler sonucu belirlenecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER