ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 19:54

Kahramanmaraş'ta 34 polisin görev yeri değiştirildi

Kahramanmaraşta 34 polisin görev yeri değiştirildi


Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'nde aralarında şube müdürleri ile bazı birim amirlerinin de bulunduğu 34 polisin görev yeri değiştirildi.

Vali Şükrü Kocatepe tarafından imzalanan atama kararnamesinde, aralarında biri ilçe emniyet müdürü, 21’i şube müdürü, 4’ü büro amiri olmak üzere 34 polisin görev yerlerinde değişiklik yapıldı. Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar, yapılan görev değişikliğinin rutin bir rotasyon değişikliği olduğunu belirtti. Başta KOM, Terör ve personel şube müdürleri olmak üzere 34 personelin görev yerlerinin değiştiğini söyleyen Adalar, “Müstakil olarak değişen şubelerimiz personel, KOM, terör şubemiz. Bunlar diğer şubelere atamaları yapıldı. TEM şube müdürümüz eğitim şube müdürü oldu, personel şube müdürümüz koruma şube müdürü oldu, kaçakçılık şube müdürümüz de 12 Şubat İlçe Emniyet müdürü oldu. Hepsi makama gitti, ordan boşalan yerlere de diğer atamalar yapıldı, bunun da toplamı 34 kişi, yani 34 kişilik atama sirkülasyonu.” dedi.

Bazı şube müdürlüklerinde personel yığılması olduğunu ifade eden Adalar konuyla ilgili gazetecilere şu açıklamada bulundu: “Arkadaşlar bu rutin bir rotasyon. Zaman zaman illerde şubelerin ihtiyaçlarına binaen gerekli görüldüğü zamanlarda şube müdürleri arasında bir değişim olur. Yani A şubeden alınır B şubeye verilir. Boş alan münhal kadrolara da yeni atamalar yapılır. Bir şubede fazlalık varsa ihtiyaç duyulan başka şubelere kaydırmalar yapılır. Bugün yaptığımız da buydu. Bazı şubelerimizdeki şube müdürlerimizi ihtiyaç duyulan diğer şubelere atamalarını yaptık. Toplam 34 kişilik bir isim değişikliğini yaptık. Bunların çoğu şubeler arasında geçiş şeklinde hiçbir personelimizi alıp da boş bir yere vermedik. Her atadığımız şube müdürüne mutlaka başka bir şube müdürlüğü verdik. Bazı şubelerde de gereğinden fazla personel vardı, personel yığılması vardı, amir yığılması vardı. Bazı şubelerde personelsizlikten şube müdürü 2 -3 şubeye birden bakıyordu, görevin daha verimli olabilmesi amacıyla her şubeye bir müdür, amir vermek suretiyle de hemen hemen bütün şubelerimize başlarına müdür ve yetkili amirler olmak üzere amirlerle donattık. Bu rutin bir çalışmadır.”

Yapılan atamalarla ilgili basında çıkan haberlere de değinen Adalar, “Bu nasıl oldu da basında farklı olarak yansıtıldı, onu da anlamış değiliz. Haberin gerçeği yansıtmadığı, bunun bir rutin atama olduğu bütün yerel basına gönderildi.” diye konuştu.

Görev yerleri değiştirilen isimler ise şöyle: Onikişubat İlçe Emniyet Müdürü Ali Osman Aral Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Mustafa Kılıçaslan Oniki Şubat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne, Özel Güvenlik Şube Müdürü Mehmet Tatlıbadem Personel Şube Müdürlüğü’ne, Başkomiser Veli Yiğit Polisevi Şube Müdürlüğü’ne, Komiser Yardımcısı Yaşar Kanlı Hukuk İşleri ve Soruşturma Şube Müdürlüğü’ne, Koruma Şube Müdürü Cuma Kaya Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü’ne, Terörle Mücadale Şube Müdürü Ferhat Göktepe Eğitim Şube Müdürlüğü’ne, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Mehmet Nacar Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne, Silah ve Patlayıcı Madde Şube Müdürü Miktat Ataş Hukuk İşleri ve Soruşturma Şube Müdürlüğü’ne, Personel Şube Müdürü Murat Gülver Koruma Şube Müdürlüğü’ne, Muhabere Elektronik Şube Müdürü Veli Öztürk İnşaat Emlak Şube Müdürlüğü’ne, Pasaport Şube Müdürü Sabehattin Öztırpan Tanık Koruma Büro Amirliği’ne, Evrak ve Arşiv Şube Müdürü Adnan Kılıç Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne, Özel Harekat Şube Müdürü İsmail Polat Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne, Güvenlik Şube Müdürü Murat Gözübenli Koordinasyon ve Harekat Şube Müdürlüğü’ne, Yabancılar Şube Müdürü Yücel Kayadelen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne, Evrak ve Arşiv Şube Müdürü Ali Yanar Pasaport Şube Müdürlüğü’ne, Koruma Şube Müdürü Muzaffer Aydın Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü’ne, Personel Şube Müdürü Ergün Şimşek Basın ve Halkla İlişikler Büro Amirliği’ne, Çevik Kuvvet Şube Müdürü Yavuz Doğan Personel Şube Müdürlüğü’ne, İnşaat Emlak Şube Müdürü Mehmet Hasanoğlu Koruma Şube Müdürlüğüne, Koruma Şube Müdürü Şükrü Karakan Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne, Emniyet Amiri Adem Sancar Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne, Başkomiser Veysel Polat Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne ve Emniyet Amiri Tuncer Eroktay Özel Kalem Büro Amirliği’ne görevlendirildi. Ayrıca Yusuf Kara, Fatih Alliş ve Azim Oktar'ın da görev yerleri değiştirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER