ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2014 Pazartesi 16:27

Kahramanmaraş’ın yeni emniyet müdürü görevini devraldı


İçişleri Bakanlığı'nın geçen hafta yayınladığı kararnameyle Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Polis Başmüfettişi Ümit Yaşar Adalar yeni görevine başladı. Emniyet Müdürü iken Polis Başmüfettişliği'ne atanan Metin Aşık ise emniyet bahçesinde düzenlenen veda töreniyle görev yerinden ayrıldı.

Gazetecileri kabul eden Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar, yeni görevini en iyi şekilde ifa edeceğini söyledi. Bu sabah göreve başladığını aktaran Adalar, “Tüm personelimle birlikte bize tevdi edilen görevi bizden sonrakilere devreden kadar görevimizi en iyi şekilde ifa etmeye çalışacağız. Vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz. Kahramanmaraş halkının son derce devletine bağlı, devletini seven, yurt sever bir halk olduğunu memnuniyetle müşahede ettim. Bunu da zaten suç istatistiklerinde açıkça görmekteyiz, suç oranlarının düşük olması gerçekten takdire şayan. Polis vatandaşın desteğini yanına aldığı zaman suç ve suçlularla mücadelede istenilen trend yakalanmış oluyor.” dedi.

Van’da 2005 ile 2007 yılları arasında Emniyet Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Ümit Yaşar Adalar, 2007 yılında Birinci Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti. 2007 yılından 2014 yılına kadar Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda polis başmüfettişi olarak görev yapan Adalar, evli ve 2 çocuk babası.

AŞIK İÇİN EMNİYET BAHÇESİNDE VEDA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Öte yandan, görevini Ümit Yaşar Adalar'a devreden Polis Başmüfettişi Metin Aşık için Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü bahçesinde uğurlama töreni düzenlendi. Törene, İl Jandarma Komutanı Albay Çoşkun Doğan, Müftü Muhammed Gevher, Sağlık Müdürü İlker Çitil, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu, emniyet müdürlüğünde görevli personel, gaziler ve STK temsilcileri katıldı.

Törende bir veda konuşması yapan Aşık, il genelinde düzenlenen huzur toplantılarıyla hep halkın içerisinde yer almaya çalıştıklarını belirtti. Bir buçuk yıllık görev süresinde yapılan çalışmaları aktaran Aşık, “2012 yılında emniyet müdürü olarak göreve başlamıştım. Yaklaşık 17 ay süre Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü olarak görev yapma şansını buldum. Bu benim için gurur verici bir görevdi. Bu süre zarfında toplumun güvenliğiyle ilgili bir takım çalışmalar yaptık, huzur toplantılarıyla vatandaşlarımızın arasında olmaya çalıştık. Bizim tek görevimiz toplumun huzurunu sağlamak. Bu günde bu göreve vatandaşlarımızın yoğun teveccühüyle veda ediyoruz. Yeni müdürümüzün başarılı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından kendisini uğurlamaya gelen vatandaşlarla tek tek vedalaşan Aşık basın mensuplarıyla da hatıra fotoğrafı çektirdi. Bir gazetecinin hatıra için hediye ettiği tespihi de kabul eden Aşık daha sonra Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü'nden ayrıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER