ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Mart 2014 Pazar 19:31

KAGİAD, dünyadaki Hizmet Hareketi'ne ‘Ayna’ tuttu


Karabağlar İş Adamları Derneği (KAGİAD) yaptığı iki organizasyonla Ayna programı sunucusu ve yapımcısı Saim Orhan’ı üyeleri ve İzmirliler ile buluşturdu. Orhan, 160 ülkede Türk okullarının Anadolu insanının fedakarlıkları ile Türk bayrağını başarıyla dalgalandırdığını söyledi.

İzmir Swiss Otel’de gerçekleştirilen programda KAGİAD’ın sosyal projelerine ve Türkçe Olimpiyatları'na destek veren 100’ü aşkın üye işadamı ile bir araya gelen Saim Orhan, tüm dünyada Ayna programı olarak yapılan seyahatlerde, özellikle Türk okullarında edindiği izlenimlerden bahsetti. Yurt dışındaki iş fırsatları ve TUSKON’un yurtdışı etkinlikleri ile ilgili gözlemlerinden de bahseden Saim Orhan katılımcılar tarafından ilgi ile takip edildi.

Programın sonunda KAGİAD’ın sosyal projelerinde ve geçtiğimiz yıl Türkçe Olimpiyatları'nda destek veren firmaların sahiplerine KAGİAD tarafından hazırlanan plaketler Saim Orhan tarafından takdim edildi. Genç KAGİAD Başkanı Emre Balcı, Saim Orhan’a hediye takdiminde bulundu.

Saim Orhan, daha sonra Balçova Termal Otel’de halka açık düzenlenen programa katıldı. Yine dünyanın her yanındaki Türk okullarında Türk bayrağını dalgalandırmak için fedakarca çalışan öğretmenler övgüyle anıldı. Saim Orhan’ın 160 ülkede Türk bayrağını, dilini, manevi değerlerini tanıtıp oralarda yaşatmak için tek bir şikayette bulunmadan gayretle çalışan yiğit Anadolu insanın yaşadıklarını anlatan konuşması sık sık dinleyenlerin alkışları ile kesildi.

Salonu tamamen dolduran İzmirlilerin ilgisi program boyunca da sürdü. Saim Orhan, Türk okullarının bugün 160 ülkede olmasının ve orada insanımızın milletimiz adına bayrağımızı dalgalandırmasının ardında Anadolu insanı olduğunu belirterek, “Siz Anadolu insanının bir parçası İzmirliler olarak Tanzanya’da, Nijer’de hiç bilmediğiniz ülkelerde ekilen tohumlara verdiğiniz destekle ülkemizin adını ve manevi değerlerimizi duyurmada rol oynayan bu işin sahibi olan insanlarsınız.” dedi. Türk insanının gittiği bu ülkelere yüzyıllardır başka ülkelerin sömürmek için gittiğinden bahseden Orhan, bugün sevgi ve iyi niyet ile o ülkelere giden ülke insanının, gittiği her yerde gönüllere girdiğini, yöneticilerinden halka kadar herkesin gönlünde sağlam bir yer edindiğini örnekler ile anlattı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER