ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 21:05

Kadışehri'nde vatandaşlar yağmur duasına çıktı

Kadışehrinde vatandaşlar yağmur duasına çıktı


Yozgat’ın Kadışehri ilçesinde belediye ve sivil toplum örgütlerinin organizasyonu ile vatandaşlar yağmur duasına çıktı. Duaya katılan vatandaşlara kesilen 3 boğanın etinden yapılan etli pilav ikram edildi.

Çalılıtepe mevkiinde yapılan yağmur duasına, Kadışehri Kaymakamı Lütfullah Ün, Belediye Başkanı Davut Karadavut, Halıköy belde Belediye Başkanı Zeki Şimşek, İlçe Müftüsü Abdullah Yalman, siyasi ve STK temsilcileri, bazı daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Duaya katılan vatandaşlar burada kıldıkları öğle namazının ardından İlçe Müftüsü Abdullah Yalman eşliğinde yağmur yağması için topluca dua etti.

Kadışehri Müftüsü Yalman, "Yüce Mevla'dan yağmur yağdırması için yağmur duasına çıktık. İnşallah Rabbimiz dualarımızı kabul eder ve yağmur yağar." dedi.

Yağmur duasını organize eden çiftçiler, nisan ayının bol yağışlı geçtiğini ve ekinlerinin olgunlaşma dönemine geldiğini belirtti. Şuan ekili hububat alanlarında herhangi bir kuraklığın söz konusu olmadığını belirten çiftçiler, "Fakat bir iki haftaya kadar yağmaması durumunda sıkıntı yaşanabilir. Çünkü Nisan ayının bol yağışlı geçmesi ürünlerimize oldukça yararlı oldu. Bizde nisan ayının yağışlı geçmesi sebebiyle hem şükür hem de yağmur yapması için duaya çıktık. Bunun için bütün halkımız, belediyemiz, STK’lar esnafımız ve vatandaşlarımızın katkılarıyla 3 tane boğa kestik. Bu boğaların etinden pilav yaptık ve duanın ardından vatandaşlarımıza ikram ettik. İnşallah Rabbimiz dualarımızı kabul eder." ifadelerini kullandı.

Yapılan duaların ardından vatandaşlara kazanlarda pişirilen etli pilav ikram edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER