ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 21:12

Kadışehri'nde cami ve Kur’an kursu törenle hizmete açıldı

Kadışehrinde cami ve Kuran kursu törenle hizmete açıldı


Yozgat’ın Kadışehri ilçesine bağlı Ovacık köyünde yapımı tamamlanan cami, Kuran kursu ve lojmanlarının açılışı törenle gerçekleştirildi.

Açılış törenine AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Kadışehri Kaymakamı Lütfullah Ün, Belediye Başkanı Davut Karadavut, İlçe Müftüsü Abdullah Yalman, AK Parti Yozgat İl Başkanı Fahri Açıkgöz, belde belediye başkanları, daire müdürleri ve köy sakinleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Abdullah Yalman yaptı. Yalman, ibadethanelerin önemine değindiği konuşmasında ‘Cami ve Kur’an kurslarının bulundukları yerlerin adeta nazar boncukları ve cehaletle mücadele merkezleri olduğunu söyledi. İlçe Kaymakamı Lütfullah Ün’de Kuran kurslarının toplumun dinini en iyi şekilde öğrenmeleri için çok önemli bir yer olduğunu belirterek, camilerinde birlik ve beraberliğin sağlanmasında ayrı bir yere sahip olduğunu vurguladı.
Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’de insanların manevi ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşıladıkları cami ve Kur’an kursların topluma ışık tuttuğunu belirtti.

Milletvekili Başer, "Milletimizin manevi kalkınmasını sağlamak için çalışmalar yapıyoruz. Bu bakımdan cami ve Kur’an kurslarının çok önemi vardır. Önemli olan bu camilerimizin bu Kur’an kurslarımızın içinin dolmasıdır. Son yıllarda bölgemizde çocuklarımıza cami alışkanlığının kazandırılmasına yönelik farklı etkinlikler düzenleniyor. Bunları yakından takip ediyoruz. Buralarda dinini en iyi şekilde öğrenen çocuklarımız aldıkları maneviyatla inanıyorum ki başta ailesi olmak üzere topluma, ülkesine, devletine ve milletine faydalı birer birey olarak yetişeceklerdir. Bu vesile ile bu ibadethanelerimizin köyümüze, beldemize, ilçemize ve Yozgat’ımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından vatandaşlara yemek ikram edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER