ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 17:43

Kadir Topbaş: "Yüreği yanmayanın gözü yaşarmaz"

Kadir Topbaş: "Yüreği yanmayanın gözü yaşarmaz"


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bütün dünyanın geleceğini düşünen liderlere ihtiyaç olduğunu söyledi. Topbaş, “Mazlumun yanında olan bir yönetim anlayışına ihtiyacımız var. Hazreti Mevlana’nın bir sözü var; 'yüreği yanmayanın gözü yaşarmaz'.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çekmeköy’de yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım ve toplu açılış törenine katıldı. Törene, Topbaş’ın yanı sıra AK Parti Çekmeköy ilçe Başkanı Şahmettin Yüksel, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, AK Parti Milletvekili Oktay Saral ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çekmeköy Kent Parkı’nda düzenlenen törende konuşan Topbaş, “Burada özellikle ifade etmek istiyorum ki yakın gelecekte İstanbul dünyada her alanda farklı takip edilen bir kent haline gelecek. Tokyo’da 500 km, New York’ta 800 km metro hattı var. İstanbul’da şu anda bizim hesapladığımız 800 kmye kadar gitmek. New York seviyesine gelecek bir sistem.” ifadelerini kullandı.

Mevlana’nın sözüyle vatandaşlara hitap eden Topbaş, şunları söyledi: “Hangi coğrafyada olursa olsun, bir mazlum varsa orada olmayı, ona el uzatmayı hiç değilse yanlışlığı haykırmayı kendimize prensip edinmişiz. Ve diyoruz ki bütün dünya insanları ve devletler böyle olmalıdır. Bütün dünyanın geleceğini düşünen liderlere ihtiyaç var. Mazlumun yanında olan bir yönetim anlayışına ihtiyacımız var. Çıkarlarını kaybetme korkusuyla nasıl endişelendiklerini ve nasıl mücadele verdiklerine tanıklık ediyoruz. Yüreğimizin derinliğinde bunu hissediyoruz. Hazreti Mevlana’nın bir sözü var; yüreği yanmayanın gözü yaşarmaz.”
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER