ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 13:59

Kadir İnanır, Hakkari'de


Hakkari Valiliğinin davetlisi olarak kente gelen Akil İnsanlar Heyeti Akdeniz Grubu Üyesi ve sinema sanatçısı Kadir İnanır, Bağışlı köyünde vatandaşların evine misafir oldu.
Valilik tarafından Kültür Merkezinde oluşturulan sinema salonunun açılışı için kente davet edilen sinema sanatçısı Kadir İnanır, beraberindeki Hakkarili şarkıcı Aydın Aydın ve yönetmen Gani Rüzgar Şavata ile Bağışlı köyünü ziyaret etti.
Vatandaşların kurban keserek karşıladığı İnanır, kendisi için hazırlanan ve yöresel gıda ürünlerinden oluşan kahvaltılıklardan yedi.
Köylülerle sohbet eden İnanır, insanların birbirine karşı iyi niyetli olduklarında yaşanan kavga ve tartışmaların ne kadar anlamsız olduğunun ortaya çıktığını söyledi.
"İyi insan olduğun, içini iyi tuttuğun zaman, biraz da inançlıysan, yaşamın ne kadar kısa olduğunun bilincindeysen, kavgaların ne kadar anlamsız olduğunu anlarsın" diyen İnanır, Türkiye'nin de tarihi, coğrafyası ve insanlarıyla dünyanın en güzel ülkesi olduğunu ifade etti.
İnsanların paylaşamayacağı hiçbir şey olmadığını anlatan İnanır, şöyle konuştu:
"Paylaşılmayacak ne var ki. Biraz adaletsizlik var. Bu adaletsizlikleri ortadan kaldıracağız. Bu adaletsizlik ortadan kaldırıldığı zaman sorun da kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Yeni kurulan Halkların Demokrasi Partisi (HDP) çok anlamlı bir parti. Yani bölgenin değil de bütün halkların partisi olacak. Bütün koca bir Türkiye'nin sorunlarıyla ilgilenecek. O da iyi bir gelişme oldu. Şöyle diyoruz sonunda. Yüzyıl savaşları var tarihte. Bu savaş da sonunda yine barışla bitti. Barışla bitmeyen hiçbir savaş yoktur. O zaman bunun da sonu barışla bitecekse bu kaybettiğimiz şeylere yazık değil mi? Bütün mesele bu."
İnanır, köy ziyaretinin ardından beraberindeki Gani Rüzgar Şavata ve Aydın Ayaydın'la kent merkezine gitti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER