ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ağustos 2013 Pazar 08:15

Kadir Gecesi’nde İzmir’deki camiler dolup taştı


Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde İzmirliler da camilere akın etti.

Akşam ezanıyla birlikte oruçlarını açan vatandaşlar, akşam namazlarını eda ettikleri camilerden ayrılmayarak yatsı namazına kadar ibadet etti. Yatsı namazının yaklaşmasıyla camilerde boş yer kalmadı.

Vatandaşların akın ettiği camilerden biri de Hisar Camii oldu. Hisar Camii’nde Kadir Gecesi vaazı veren İzmir Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu, Ramazan ayında elde edilen birçok kazanım bulunduğunu belirterek, “Ruhsal kazanımlarımız var. Ramazan vesilesiyle, oruç vesilesiyle elde ettiğimiz ahlaki arınmayı bundan sonra da devam ettirmeliyiz. Ramazan vesilesiyle namaza başlayan kardeşlerimizin bundan sonra da namazlarına devam etmesini diliyorum. Bu mübarek geceyi, kaza namazlarımızla, nafile namazlarımızla, Yüce Allah’ı zikrederek, Yüce Allah’ın kudretini tefekkür ederek ihya etmeyi Rabbim hepimize nasip etsin” dedi.

Vaazın ardından yatsı namazı ve teravih namazı kılındı. Namazların kılınması sonrası ise camide kalan vatandaşlar tesbih namazı kıldı, bol bol dua ve tövbe istiğfar etti. Camideki cemaat sahur vaktine kadar ibadetlerini sürdürdü.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER