ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 17:23

Kadınların çaldığı silah ruhsatsız çıktı


Gaziantep polisi, kendisinden kaçan bir kadının elinden attığı poşetin içerisinde 3 adet tabanca ile 9 adet mermi ele geçirdi. Tabancaların hırsızlık sonucu alındığı öğrenilirken, gerçek sahibinin de ruhsatsız olarak bulundurduğu öğrenildi.

Fatih Mahallesi 18. Sokak üzerinde bulunan bir apartmanın önünde bulunan 3 kadından biri, devriye görevinde olan Asayiş Şube Müdürlüğü Yıldırım Ekipler Amirliği görevlilerini görünce kaçmaya başladı. Yapılan kovalama sonucu kaçan kişi yakalanarak gözaltına alınırken, kaçarken elinden attığı poşette yapılan incelemede 3 adet tabanca ile birlikte 9 adet mermi ele geçirildi. Diğer şüphelilerde 18. Sokak içerisinde yakalanarak gözaltına alındı ve hırsızlık olaylarında kullandıkları öğrenilen çeşitli malzemeler ele geçirildi. Şüphelilerle ilgili yapılan incelemede, şahısların yakalandığı apartmanın 4’ncü katında bulunan bir daireden hırsızlık yaptıkları belirlendi. Hırsızlık olayı ile ilgili ev sahibine ulaşan polisler, ele geçirilen tabancaların da kendisine ait ve ruhsatsız olduğunu tespit etti. Yakalanan şüpheli 3 bayana ‘ikametten hırsızlık’ suçundan, ev sahibine ise ‘ruhsatsız silah bulundurmak’ suçundan yasal işlemler yapıldı.

Öte yandan, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Yıldırım Ekipler Amirliği görevlilerinin, 4 mart ile 11 mart tarihleri arasında, evden, işyerinden, otodan hırsızlık, kapkaç olayları ile birlikte diğer hırsızlık olayları olmak üzere toplam 23 olaya suçüstü olarak müdahale ettiği bildirildi. Bu olaylarda 36 şüpheli şahsın yakalandığı aktarılırken, 3 adet tabanca, 1 adet çalıntı oto, 5 adet kutu içerisinde ve her bir kutuda 50 adet olmak üzere toplam 250 adet gümüş yüzük, 6 adet boş kuyumcu kutusu, 1 kilogram ağırlığında gümüş yüzük, küpe ve kolye, 2 adet levye, 1 adet kilit, 5 adet gelinlik, 2 adet jilet, 1 adet işyeri kaşesi, 1 adet tornavida, 1 adet oto teybi, 1 adet cep telefonu, 1 adet ısıtıcı, 3 adet akü ele geçirildiği ifade edildi. Açıklamada, kesici aletle yaralama ve ateşli silahla yaralama olayı ile ilgili olarak 4 olaya müdahale edildiği bildirilirken, bu olaylarda 8 şüpheli şahıs ile 5 adet kesici alet, 1 adet pompalı av tüfeği, 8 adet fişek ve 1 oto alındığı belirtildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER