ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 11:46

Kadınlar, tatilde köpeklerini eşlerinden daha çok özlüyor


Uçak bileti arama ve karşılaştırma motorlarından Skyscanner, köpek sahibi seyahatseverlere sevimli dostlarının tatillerini nasıl etkilediğini sordu. Ankete göre kadınlar, tatilde köpeklerini eşlerinden daha çok özlüyor.

Ankete katılan 1000'i aşkın köpek sahibi seyahatsever arasında yapılan ankete göre, kadınların seyahatte köpeklerini eşlerinden daha çok özlediği ortaya çıktı. 'Köpeğimi daha çok özlüyorum' diyenlerde kadınların oranı yüzde 37, erkeklerin oranı ise yüzde 21.

Kadınların köpeklerine olan tutkusu tatil döneminde de devam ediyor. Katılımcılar, tatildeyken köpeklerinin iyi olup olmadığını öğrenmek için onları bıraktıkları yakınlarını sık sık arıyor ya da onlara mesaj atıyor. Bazıları ise köpekleri ile telefonda bile konuşuyor.

'MEKTUP YAZANLAR BİLE VAR'

Anket sonuçları, seyahatseverlerin sevimli dostlarından kopmak istemediklerini de ortaya koyuyor. Tatildeyken köpekleriyle Skype ile görüşme yapanlar, hatta işi bir adım öteye götürüp köpeği adına mektup ya da kartpostal yazanlar bile var. Köpeğinin durumunu öğrenmek için yakınlarını arayanların oranı yüzde 40, köpeğiyle telefonda konuşanların oranı yüzde 14, kartpostal gönderenler yüzde 6 ve Skype oranı ise yüzde 5.

Araştırmaya göre tatilde köpeğini çok özlediği için tatilini yarıda kesmeye karar veren seyahatseverler de bulunuyor. Tatile köpekleriyle çıkan seyahatseverlerin yüzde 22’si ise tatilde sevimli dostlarıyla fotoğraf çektiriyor.

Katılımcıların yaklaşık beşte biri köpekleri olmadan tatile çıkmadıklarını belirtiyor. Yüzde 20’si de çocukları ya da arkadaşlarındansa sevimli dostlarının kendileri için daha iyi tatil arkadaşı olduğunu düşünüyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER