ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ocak 2014 Pazartesi 14:15

Kadınlar Şurası'nın bu yıl 11.'si yapıldı


Bağcılar Belediyesi'nin düzenlediği Kadınlar Şurası’nın bu yıl 11.'si yapıldı. Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı’nda düzenlenen programa çok sayıda eğitimci katıldı. Kadın Meclisi Başkanı Sümeyra Doğan, Şubat ayında Suriyeli göçmenler için kermes düzenleyeceklerini açıkladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İstişare Programları’nın ortak aklın bulunmasına katkı sağladığını ifade etti. Çağırıcı, "Hizmete açtığımız Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezimiz önemli bir hizmeti yerine getiriyor." dedi. AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk de kadınların önceki yıllarda hayatın her alanında yeterince yer almadığını belirterek, "Son 10 yılda kadınlarımıza çeşitli hizmetler verildi. Kadınlarımız ciddi manada hayatın içinde yer almaya başladı." diye konuştu.

Din Kültürü Öğretmeni Makbule Topçu, 2 çocuğuyla büyük sorunlar yaşamaya başladığını belirterek, popüler kültürün toplumun manevi hayatını altüst ettiğini anlattı. Çocuklarının twitter ve facebooktan satanist gruplarla görüşmeye başladığını ve endişeye kapıldığını anlatan Topçu, "Çeşitli müzik grupları kurarak masum görünüşle içten içe kendi fikirlerini saf zihinlere enjekte ediyorlar." dedi. Küçük çocuğunun da etkilendiğini ifade eden Topçu, Bağcılar Belediyesi Kadın Meclisi’ne girdikten sonra hem arkadaşlık ortamına kavuştuğunu hem de sıkıntılarından kurtulduğunu ifade etti. 3 çocuk ve bir torun sahibi olan 81 yaşındaki Emine Dana da Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde okuma yazmayı öğrendiğini belirterek, "Artık torunlarımla internetten mesajlaşabiliyorum. Araba kullanabilmek için ehliyet almak istiyorum. Anne ve babalara tavsiyem de mutlaka kız çocuklarını okutsunlar." dedi.

Toplantıya ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ve İlçe Müftüsü Hasan Hüsna Sula, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Kıratlı da katıldı.
 

KAYNAK:
yazete.com
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER