ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 17:53

Kadınlar, sigara ve alkole karşı yürüdü


Yeşilay Haftası sebebiyle vatandaşları alkol ve sigara tüketiminden uzak durmaya çağıran kadınlar Taksim’de yürüyüş yaptı. ‘Yaşamayı seç’ ve ‘Bağımlı olma özgür ol’ sloganları atan grup, vatandaşları spor yapmaya davet etti.

90. yılını kutlayan Yeşilay'ın organize ettiği etkinlik kapsamında Galatasaray Meydanı'nda toplanan bir grup kadın, vatandaşlara alkol ve sigaranın zararını anlatmak için yürüyüş yaptı. İstiklal Caddesi boyunca uyarılar içeren broşürleri dağıtan gruba, Üsküdar Kent Orkestrası da eşlik etti. Taksim Meydanı’nda bir açıklama yapan grup, kötü alışkanlıkların zararlarına dikkat çekip, vatandaşları spor yapmaya davet etti.

Son yıllarda Yeşilay’ın kamuoyunun ilgisinden düştüğünü belirten Yeşilay Başkanı İhsan Kahraman “Yeşilay’ı yeniden hatırlatmak için ve halkla bütünleştirmek adına Yeşilay Haftası’nı kutluyoruz. Anneler ve kadınlar toplumda bağımlılıkları önlemede ve yeni yetişen nesillere örnek olmada önemli bir rol üstleniyor. Amacımız sağlıklı, üretken, bağımlılıklardan uzak ve uzun bur yaşam. Sigara, alkol, yanlış yeme alışkanlıkları gibi her türlü kötü alışkanlıktan kurtulduğumuz takdirde sağlıklı yaşamayı seçmiş olacağız.” dedi.

Yeşilay’ın şu anki sloganının ‘Yaşamayı seç’ olduğunu vurgulayan Nurten Şahin, her türlü bağımlılık verici maddeden uzak durulması gerektiğini dile getirdi.

Kendisinin sigara içtiğini ancak alkol kullanmadığını kaydeden Seval Öztürk ise “Sigarayı da bırakmayı düşünüyorum. Yeşilaycılara katılıyorum. Şu anda spor yapmıyorum ama sağlıklı yaşamak için spor yapmak gerekiyor.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER