ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2013 Cumartesi 16:56

Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi Reyhanlı'da tanıtıldı

Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi Reyhanlıda tanıtıldı


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Gönül Elçileri Projesi’nin bir alt adımı olan ‘Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi’nin tanıtımı Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yapıldı.

Halk Eğitim Merkezi’ndeki programa eşi Zehra Lekesiz ile birlikte katılan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, mesleki eğitimini tamamlayarak bir meslek edinmiş kadınların başarı hikayelerini dinledi.

Daha sonra bir konuşma yapan Vali Lekesiz, Reyhanlılı kadınların konuya ilgi göstermesinin memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Vali Lekesiz, “Bu bir gönül projesi. Daha önce de ‘Gönül Elçileri Projesi ile ilgili sizlerle bir araya gelmiştik. ‘Gönül elçiliği, gönül kapılarınızın kapısını karşılıksız olarak sonuna kadar açmaktır.’ demiştik. Anadolu bir gönül coğrafyası, sizler de gönül elçilerisiniz. Söz konusu Hatay olunca bu daha bir anlam kazanıyor.” dedi.

Farkında olmadan herkesin gönül elçiliği yaptığını aktaran Vali Lekesiz, “Yaşlı ve hasta komşumuzu hastaneye götürmek, engelli bir yakınımızın eğitimine yardımcı olmak, bir öğretmenin ücretsiz ders vermesi birer gönül elçiliğidir. Memnuniyetle belirtmeliyim ki, ilimiz 220 bin gönül elçisi ile bu projede Türkiye birincisi oldu.” diye konuştu.

Programa Vali ve eşinin yanı sıra, Kaymakam Yusuf Güler, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz, İş-Kur İl Müdürü Ahmet Bulanık ve kadınlar katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER