ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 13:21

Kadınlar için en özel gün, bugün!


 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, ''Kadınlarımızın toplumsal yaşamın her alanına eşit ve etkin katılımıyla ülkemizin demokratik, ekonomik ve sosyal kalkınma süreci güçlenmeye devam etmektedir'' dedi.
    
Şahin, aralarında bazı milletvekillerinin de bulunduğu kadınlardan oluşan heyetle, kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 78. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.
    
Aslanlı Yol'dan yürüyerek ulu önder Atatürk'ün mozolesine çıkan Şahin'in mozoleye sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.
    

Anıtkabir merdivenlerinde çekilen hatıra fotoğrafından sonra Bakan Şahin ve beraberindekiler Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Anıtkabir özel defterini imzalayan Şahin, Deftere yazdıklarını okudu:
    
''Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 5 Aralık 1934 yılında liderliğinizle kadınlarımızın siyasal yaşama katılımı ve statülerinin geliştirilmesi yönünde atılan köklü adımlar, dünyanın pek çok ülkesindeki hemcinslerimizden daha önce seçme ve seçilme hakkını elde etmemizin 78. yıl dönümü olan bugün, minnet ve şükranlarımızla huzurlarınızdayız. Kadınlarımızın toplumsal yaşamın her alanına eşit ve etkin katılımıyla ülkemizin demokratik, ekonomik ve sosyal kalkınma süreci güçlenmeye devam etmektedir. İdealleriniz, fikirleriniz ve açtığınız ufukla Türk kadını geçmişten aldığı güçle geleceği şekillendirirken daha azimli ve kararlı ilerlemekte, Türkiye'nin her alanda güçlenmesi için gayret sarf etmektedir. Biz kadınlar, siyasal yaşamın her kademesinde aktif rol üstelenerek siyasetin öznesi olma bilinci ve duyarlılığıyla hareket etmeye devam etmekteyiz. Aziz hatıranızı bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.''

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER