ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2017 Pazartesi 13:05

Kadın üreticilerden Mehmetçik'e moral desteği

Kadın üreticilerden Mehmetçike moral desteği

Mezitli Kadın Üretici Pazarı'ndaki kadınlar, ördükleri bere, kazak, atkı ve eldivenleri Fırat Kalkanı Harekatı'nda görev yapan askerlere gönderdi Kadınlar hazırladıkları hediye paketlerinin üstüne duygularını anlattıkları not kağıtlarını da yapıştırdı


Mersin'deki Mezitli Kadın Üretici Pazarı'nda el emeği ürünlerini satarak geçimlerini sağlayan kadınlar, ördükleri bere, kazak, atkı ve eldivenleri Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında görev yapan askerlere gönderdi.

Mezitli Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, çeşitli zamanlarda farklı sosyal etkinlikler düzenleyen üretici kadınlar bu sefer de askerlere moral desteği için kolları sıvadı.

Özenle hazırladıkları çok sayıda bere, kazak, atkı ve eldiveni hediye paketi yapan kadınlar, paketlerin üzerine de askerlere hitaben yazdıkları duygularını anlatan not kağıtlarını yapıştırdı.

Kadınlar, hediye paketlerini Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın da katıldığı bir törenle Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında görev yapan askerlere ulaştırılmak üzere yolladı.

Tarhan, burada yaptığı açıklamada, Kadın Üretici Pazarı Projesi'ni kadınların toplumsal alanlarda daha fazla öne çıkması amacıyla başlattıklarını hatırlatarak şunları söyledi:

"Kadınlarımız ürettiklerini satarak kendi ailelerine destek olmakla kalmıyorlar, toplumsal konularda da her zaman duyarlı oluyorlar. Yine üretici kadınlarımız ellerinden ne geliyorsa bir şeyler üreterek Mehmetçik'e gönderiyorlar. Kadın duyarlılığı işte burada kendini bir kez daha gösteriyor. Herkese bu davranışın örnek olmasını istiyorum. Bize de bu hediyeleri o askerlerimize ulaştırmak düşüyor."

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER