ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 18:09

Kadın girişimcileri kokteylde bir araya geldi

Kadın girişimcileri kokteylde bir araya geldi


Tokat Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (AKSİAD) Kadın Komisyonu, alanlarında uzman, birbirinden değerli kadın girişimcileri, tertiplediği tanışma kokteylinde buluşturdu.

AKSİAD Kadın Girişimci Komisyonu Başkanı Beyhan Kefeli ve Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu davete, farklı sektördeki kadın temsilciler yoğun ilgi gösterdi. İş kadınları, birebir tanışma ve görüşme fırsatı buldu. Programda konuşan AKSİAD Kadın Girişimci Komisyonu Başkanı Beyhan Kefeli, "Öncelikle davetimize, bizleri kırmayıp geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Bugün burada toplanma gayemiz birbirimizi daha iyi tanımak, yeni dostluklar kurmak birlik beraberlik içerisinde ve üyesi olduğumuz AKSİAD’ın çatısı altında hem kendimiz hem de çevremiz için daha iyi ve güzel olanı yapabilmek adına ne gibi adımlar atılabilineceğini konuşmak. İşletme sahibi çalışan kadınlar olarak istişare etmek ve fikirlerimizi paylaşmaktır. Bu mücadelenin temelinde ise dayanışma, örgütlenme, birlikte hareket edebilme girişimleri yatmaktadır. Toplumun temel taşı olan kadınlardan oluşan, çalışma hayatında yer alan, aktif, dinamik, eğitimli ve büyük hedefleri olan Kadın Girişimci Komisyonu'nu AKSİAD bünyesinde oluşturmuş bulunmaktayız. Böylelikle birbirimizi daha iyi tanıyacak, problemlerimize çözüm bulacak ve daha iyi işler başaracağız.’’ dedi.

Kefeli, iş hayatında profesyonel ve emin adımlarla ilerleyen iş kadınları ve yeni iş hayatına atılan girişimci kadınlar için AKSİAD olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getiren Kefeli, bu anlamda dernek olarak iş kadınlarına yönelik eğitim, seminer ve organizasyonlar düzenleyeceklerini ve bu faaliyetlerinin yanı sıra yurt içi yurt dışı fuarlar ve iş geliştirme imkanlarını değerlendireceklerini vurguladı. İş kadınlarımızın AKSİAD’ın faaliyetlerini yakından takip etmelerini istedi. Beyhan Kefeli sözlerini şöyle noktaladı: "Amacımız Tokat’da AKSİAD, Karadeniz'de KASİF, Türkiye ve dünya genelinde TUSKON gibi çok kaliteli bir aileye sahip olarak, iş hayatında hedeflerimizin çok üstüne çıkabilmek. Vizyonumuz Türkiye’de kıramadığımız kabuğumuzu kırıp dünyaya açılabilmek ve zirvede olabilmek. Misyonumuz ise hiç kimsenin yaşam tarzına, düşünce ve felsefesine bakmaksızın, birlikte el ele güçlü yarınlara yürüyebilmektir."

AKSİAD Genel Sekreteri Mahmut Şencan da “İş hayatında kadın olmak çok onurlu bir durum. Kadınların toplumsal hayatta ve çalışma hayatındaki sorunlarını dile getirebileceği çözüm mercilerinin başında sivil toplum kuruluşu olan dernekler gelmektedir. Toplumun yarısını kadınlar, diğer yarısını ise onların yetiştirdikleri evlatlar oluşturur. Kadınlarımız birer anne olmanın yanında, çoğu zaman da birer öğretme, öğretici, ev kadını, iş kadını oluyor. Bundan dolaylı kadınlarımızın yapacağı faaliyetler çok önemli. Birlik olmalıyız, bireysel yapılan işler ile birlikte yapılan işler arasında büyük farklar var. 6 meslek komisyonu ile 253 üye sayısına ulaşmış, gönüllülüğü esas alan bir dernek anlayışını benimsemekteyiz. Çalışmalarımızı da bu yönde gerçekleştirmekteyiz. Siz kadınlar toplum, aile ve çalışma hayatında önemli roller üstleniyorsunuz. Hayatın her alanında, sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil etmeye çalışarak, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşını oluşturuyorsunuz. Kadınlarımızın çalışma hayatında daha fazla yer alması gerekli bu bakımdan kadın girişimci komisyonuna büyük sorumluluklar düşüyor. AKSİAD olarak çalışma hayatında yanınızda olduğumuzu bilmenizi, bundan sonraki organizasyon ve çalışmalarda her aşamada aktif olarak yanımızda olmanızı, görüş ve önerilerinizi beyan etmenizi istiyoruz." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER