ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 19:35

Kadın girişimciler için pedal çevirenler Bolu'da

Kadın girişimciler için pedal çevirenler Boluda


Kadın girişimcileri desteklemek için Erzincan'a bisikletle giden KU GlobalAid Öğrenci Grubu, Bolu’da mola verdi. Yurdaer Otel tarafından verilen yemeğe katılan yabancı öğrencilerin de bulunduğu ekibe, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu ile ilgili bilgiler verdi.

        Kadın girişimcilere destek olmak için günde ortalama 100 kilometre pedal çeviren bisikletçiler Bolu'ya geldi. Öğrencilerle bir araya gelen Başkan Yılmaz, "Dünya’nın en güzel kentindesiniz. Buna inanarak söylüyorum. Dünya’da daha yeşil birçok yer görebilirsiniz. Ben güzelliği şöyle tanımlıyorum 4 mevsimi doyasıya yaşayabilen Dünya’da ve Türkiye tek şehir Bolu." dedi.

        Günde ortalama 100 kilometre yol almayı planlayan öğrenciler ayrıca Sakarya, Bolu, Merzifon, Tosya ve Erzincan duraklarında gençlerin farkındalık, kadın hakları, kadın girişimciliğinin önemi ve sos yo-ekonomik eşitlik konularında neler yapabileceğiyle ilgili Başkan Yılmaz’a bilgi verdi.

        Bolu Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerini soran öğrenciler, özellikle kadınlara yönelik bir çalışma olup olmadığı hakkında Yılmaz’dan bilgi aldı. Bunun üzerine Başkan Yılmaz, "Geçtiğimiz yıl açtığımız Umut Evi’nin en üst katına, 2 bin 500 metrekare alandan oluşan bir fitness merkezi ve kafeterya açtık. Orada insanlarımız hem spor yapacak ve stres atacak. Bu proje de inşallah Umut Evi ile birleşecek ve insanlarımız evlerine daha huzurlu ve mutlu gidecekler. Bizde sizler gibi sosyal projelere katkıda bulunmaya çalışıyoruz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER