ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 15:59

Kadın girişimciler Aldırmaz’ı ziyaret etti

Kadın girişimciler Aldırmazı ziyaret etti


Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esra Özden ve icra kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti.
TOBB bünyesindeki bu oluşumun 2 yıl önce başladığını ve tüm illerde kurulduğunu anlatan Esra Özden, “TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Adana’da kuruldu. Şu anda 246 farklı sektörde başarılı olan kadın üyemiz var. Kentteki kadın girişimcilerin bulunduğu çok geniş kapsamlı bir kurul.” dedi.

TOBB’un Türkiye’de eğitim yatırımları yaptığını belirten Esra Özden, “Birçok kentte TOBB fen lisesi ve meslek liseleri yaptırıyor. Ancak Adana büyük bir kent. Biz istiyoruz ki, TOBB Üniversitesi’nin Adana’ya birkaç fakültesi açılsın. Önceliğimiz Girişimcilik Fakültesi. Bu konuda sizden destek bekliyoruz. Desteğiniz bizim için önemli.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kadınların içinde olduğu her oluşumun başarılı olacağına inandığını bildirdi.
TOBB Üniversitesi’nin bazı fakültelerinin Adana’da açılması konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade eden Zihni Aldırmaz, “İki devlet üniversitemiz var. 2 vakıf üniversitesi de hazırlıkta. TOBB Üniversitesi’nin Adana’da fakülte kurması bizim için zenginlik olur.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER