ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 17:57

Kadıköy’de vapur kazası

Kadıköyde vapur kazası

Kadıköy'de vapur kafeye çarptı.


Kadıköy’de, Şehit Mustafa Aydoğdu isimli yolcu vapuru, iskeleye yaklaşırken dümeni kilitlenince kıyıdaki bir kafeye çarptı. Kazada yaralıların olduğu öğrenildi.

Kadıköy'deki Eminönü İskelesi yakınındaki bir kafeye yolcu vapuru çarptı. Eminönü'nden Kadıköy'e hareket eden Şehit Mustafa Aydoğdu adlı yolcu vapurunun ilk belirlemelere göre saat 17.15'de dümeni kilitlendi.

Vapur baş kısmında İskele yanındaki Ecem Büfe'ye ait çay bahçesine çarptı. Burunda büyük hasar meydana geldi. Yolculardan bir kadın ile bir çocuk hafif yaralandı. Bazı yolcular tahliye edildi. Vapur kısa bir süre sonra römork yardımıyla çekildi.

Yaşanan kazaya ilişkin konuşan Şehir Hatları basın müşaviri Fatih Taşkıran, "Eminönü-Kadıköy seferini yapan Şehit Mustafa Aydoğdu isimli vapur, Kadıköy'de iskeleye yanaştığı sırada motor kısmında meydana gelen teknik arıza nedeniyle yan yattı. Yaralı ve can kaybı yok. Vapurda maddi hasar meydana geldi. Olay yerine Şehir Hatları'na bağlı operasyon ekibi, kurtarma botu ve itfaiye ekipleri sevkedildi. Yolcuların can güvenliği öncelikli olduğu için itfaiye ekipleriyle birlikte tahliye gerçekleştirildi. Şehir hatları operasyon ekibi olay yerine yönlendirildi. Yapılan çalışmaların ardından arızanın nedeni belirlenecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER