ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Eylül 2014 Pazar 23:07

Kadıköy'de su kesintisi problemi

Kadıköyde su çilesi

İstanbul'un 500 bini aşkın nüfusa sahip ilçesi Kadıköy, İSKİ'nin şebeke hattı arızası nedeniyle üç gündür susuz. İlçe halkı isyan etti.


Kadıköylüler tuvalet ihtiyacını bile evlerinin yakınındaki restoranlardan giderdiğini söylerken, İSKİ internet sitesinden arızanın bu gece giderileceğini duyurdu.İstanbul'un 500 bini aşkın nüfusa sahip ilçesi Kadıköy, İSKİ'nin şebeke hattı arızası nedeniyle üç gündür susuz. 4 gündür suların kesik olduğu Kadıköy'de, bakkal ve marketlerde su kalmadı, halk Twitter'dan seferberlik ilan etti. İlçe halkı isyan etti. 

İSKİ'den ise sadece internet sayfası aracılığıyla dün ve bugün bir duyuru yapıldı. Kurumun su kesintilerini duyurduğu "www.iski.gov.tr/web/arizaKesinti" sayfasından dün yapılan duyuruda Kadıköy'de suların, önce saat 15.00'da, daha sonra 18.00'da, ardından 21.00'da ve son olarak da 00.00'da geleceği duyuruldu. Ancak kesinti bugün de devam etti. İSKİ sitesinden bugün de suların önce 18.00'da daha sonra ise saat 23.00'da geleceği aktarıldı. İSKİ duyurusunda "İstanbul Anadolu Yakası Yakası Kadıköy Acıbadem, Caferağa, Dumlupınar, Feneryolu, Fikirtepe, Hasanpaşa , Osmanağa, Rasimpaşa ve Zühtüpaşa mahallelerindeki çalışma nedeniyle 27 Eylül 2014 tarihinde su kesintisi yapılacak. Çalışmanın tahmini olarak saat 23:00 civarı bitirilmesi öngörülmektedir" denildi.

İlçede yapılacak su kesintisini 25 Eylül'de Twitter adresi üzerinden duyuran Kadıköy Belediyesi de soru yağmuruna tutuldu. Belediye  dün, "İSKİ'ye göre, 'Kadıköy'de bugünkü kesintiye sebep olan boru kırığının tamirine devam ediliyor. Bitiş saati 23.00" diyerek Twitter adresi üzerinden bilgilendirme yaptı.

(CnnTurk)

Kadıköy'de su kesintisine tankerli çözüm

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER