ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 12:07

Kaçırılan pilot akrabalarını ziyaret etti


Lübnan’ın başkenti Beyrut’da kaçırıldıktan sonra geçtiğimiz günlerde serbest bırakılan Türk Pilot Murat Akpınar, yakınları ile hasret gidermek amacıyla memleketi Nevşehir’e geldi.

9 Ağustos 2013 tarihinde Lübnan’ın başkenti Beyrut’da 'İmam Rıza’nın ziyaretçileri' isimli örgüt elemanlarınca kaçırıldıktan 71 gün sonra serbest bırakılan Türk Hava Yolları'nda (THY) görevli Kaptan Pilot Murat Akpınar ve 2. Pilot Murat Ağca, yapılan girişimler sonunda 19 Ekim 2013 Cumartesi günü Türkiye’ye gelmişlerdi.

Kaçırılan Nevşehir doğumlu Türk Pilot Murat Akpınar, serbest bırakıldıktan sonra yakınları ile hasret gidermek amacıyla Nevşehir’e geldi. THY Pilotu Murat Akpınar, Nevşehir’de ilk olarak ailesi ile birlikte amcası Mehmet Akpınar’ı ziyaret etti. Sonrasında ise ailesinin diğer fertleri ile hasret giderdi.

Nevşehir’deki yakınları ile de birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Akpınar, daha öncede de Kayseri’deki yakınlarını ziyaret ettiğini ve onlarla hasret giderdiğini belirtti.

Kapadokya bölgesinin tarihi ve turistik merkezlerini eşi Dilek Akpınar ve çocukları ile gezen Murat Akpınar, ailesi ile birlikte onuruna verilen yemeğe de katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER