ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 11:50

Kaçan kurbanlık dana, otomobil ile sıkıştırılarak yakalandı


Ankara’da bağlı bulunduğu bahçeden kaçan dana sahiplerine zor anlar yaşattı. Sahiplerini ara sokaklarda peşinden koşturan kurbanlık dana, bir otomobilin yardımı ile korna çalınarak gecekondunun bahçesine sokuldu. Kurbanlık hayvan daha sonra uyuşturucu iğne ile sakinleştirildi.

Altındağ ilçesinde bir gecekondunun bahçesindeki dana kesilmek istenirken sahibinin elinden kaçtı. Ara sokaklara giren dana sağa sola koşmaya başladı. Doğu Caddesi 191 sokak üzerinde koşan dana vatandaşlar tarafından sıkıştırıldı. Yapılan yakalama planında bir otomobil sokağın başını keserken, bazı vatandaşlar da sokağın diğer ucunu kapattı. Oldukça huysuz olduğu gözlenen kunbanlık, ilk önce kement atılarak yakalanmak istendi. Başarılı olamayınca bir vatandaş hayvana ekmek verip, garaja çekmeye çalıştı.

Vatandaşların üzerine koşan dana buradan da kaçmak istedi. Ara sokaklara giren danayı yakalamak için sokak başları yeniden araba ve sahipleri tarafından kapatıldı.
Polis ekipleri ise dananın yoluna çıkan yaşlı vatandaşları uzaklaştırmaya çalıştı. Kırmızı bir otomobil içinde bulunanlar boğanın arkasından korna çalarak, ilerlemesini ve bir gecekondunun bahçesine girmesini sağladı.

Ardından Altındağ Belediyesi zabıta ekipleri ise danayı uyuşturucu iğne ile sakinleştirdi.
Bu arada kaçan kurbanlığı yakalama operasyonu çevredeki balkonlardan aileler ve çocukları tarafından heyecanla izlendi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER