ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 16:40

Kaçan danaya traktörlerle operasyon


Aydın’da, kesime giderken sahibinin elinden kurtulan dana, 2 saat süren iki traktör ve onlarca kişinin katıldığı yakalama operasyonuyla yakalanabildi. İki uyuşturucu iğneyle sakinleşmeyen dana, saatler ve kilometrelerce süren kovalamacanın ardından yakalanabildi. İki traktör arsına sıkıştırılan dana, zaptedilemeyince kasap tarafından burada kesildi.

Aydın merkez Yılmaz köyde, Hasan Can ve kardeşleri tarafından kesilecek kurbanlık dana, sahiplerinin elinden çaktı. Danayı yakalayamayan Can ailesi, Aydın Belediyesi kurban yakamla ekiplerini aradı. Ekiplerin gelmesiyle tarlalar arasında dana yakalama operasyonu başladı. Bir görevlinin elinde uyuşturucu tabancayla 2 kez vurmasına rağmen etkilenmeyen dana saatlerce kaçtı. Zaman zaman kendisinin peşinden koşanların üzerine yürüyen dana, 4 kez başına geçirilen ipi kopardı.

İki traktörün takip ettiği, onlarca kez köşeye sıkıştırılmasına rağmen her seferinde dana kurtulmayı başardı. Saatlerce tarlalarda ve bahçelerde süren kovalamacada yakalanamayan dana şehir merkezinde Ilıcabaşı Mahallesi'ne girdi. Burada önüne geçenlerin üzerine yürüyen dana, Aydın-Denizli otoyoluna çıkmadan traktörün üzerinden boynundaki iple yakalandı. Yakalandıktan sonra yine de zaptedilemeyen dana iki traktörle sıkıştırıldı. Burada ayaklarından bağlanan dana kasap tarafından kesildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER